A projekt az IHM támogatásával jöhetett létre. Írjon ítéletet! Írtam, de hogyan szerkeszthetem?

Ha az indapass elötti időkben írtam ÉS megadtam az email címet.

Az ítélet alján lévő mezőbe írja be azt az email címet, amivel egykor írta az ítéletet. Ekkor egy emailt kell kapjon a további teendőkkel.

Ha nem adtam meg emailt, vagy már nem tudom mit adtam meg, esetleg megszűnt az a cím.

Írjon a nepitelet@mail.totalcar.hu címre, ahova küldje el a probléma leírását illetve az ítélet linkjét.

Már indapassal írtam az ítéletet

Ekkor az ítélet alatt megjelenő sárga indapass boxon keresztül kell belépnie. Belépés után az ítélet alján lévő linkre kattintva szerkesztheti azt.

Autók » Opel » Vectra (1995-2002)

Vectra 2.0 benzin 

Az ítélet értékelése
4,8(4 db)

Ebbe beleszaladtam

Szöveges ítélet

Úgy döntöttem leírom a Vectrám történetét, hátha valakinek segítségére lesz. A történtet folyamatosan frissíteni fogom, így nyomon követhetővé válik a kocsim története.

Az egész ott kezdődött, hogy el kellett adnom a Galantomat, mert a Nav úgy döntött, hogy tartozok nekik, és ha nem fizetem be, akkor...

Nos eladtam a kocsit, és 2013.június elején megvettem a Vectrát. A kocsit Győr mellett vettem meg. Oda mentünk megnéztük, teljesen ki volt lakatolva, újra volt fényezve. Az eladó elmondta, hogy saját maguknak csinálták meg a testvérével, de valamiért el kellett adniuk. A kocsi majdnem 2 évet állt, mire kész lett. Indulás előtt telefonon beszéltünk, és kérésemre a klímát feltöltette, ami akkor működött is.
Személyesen elmondta, hogy a kocsi elől volt törve, megcsinálták, és ekkor lett kilakatolva, és fényezve. Kapott friss műszakit is, de a forgalmi nincs meg, mert azt nem kapta vissza. Mindegy ezzel nem foglalkoztunk, és elhoztuk haza. Mire hazaértünk a klíma csövét kidörzsölte az egyik ékszíj tárcsa, így az kilyukadt.
Másnap eredetvizsga, és átírás ez volt a terv. Kicsit furcsán ment kanyarodáskor a kerék, olyan volt, mintha kockán mennék. A felninek a takaró kupakját levettem, és elővettem a kerékkulcsot. Beteszem az egyik helyre, meghúzom a csavart. Betettem a másik helyre, és ott elpörög. Nézem mi van, és látom, hogy az 5 csavarból kettő fogja a kereket. Na akkor felhívtam az eladót, és némi keresetlen szavakat intéztem felé, mire teljesen hülyének nézett. Pár napra rá dobozban utánam küldte a hiányzó csavarokat. Több ismerősöm is kérdezte, hogy miért nem megyünk át személyesen "megbeszélni" a dolgokat, de nem akartam bajt, így nem mentünk, pedig megérdemelte volna.
Másnap okmányirodában ügyintézés. Ott beviszem a papírokat, majd az ügyintéző hölgy néz rám furcsán, és leültet egy kicsit arrébb. Oda hívott több embert, köztük a főnökét is, mire kisebb tanácskozás alakult ki. Odahív, majd közli, hogy több dolog nincs rendben, de nekem nem ad felvilágosítást, szerencsém van, mert nem engem terhelnek a hibát, így át tudtam íratni. A volt tulajdonost viszont megkeresik majd (kicsit örültem is neki a történtek miatt).
Nah örülünk a kocsi a nevemen, hajrá.
Pár nap múlva megjöttek az alkatrészek (25.000 Ft)(olaj, szűrők, vezérlés), így levittem a barátomhoz a szerelő műhelybe. Felemeljük a kocsit, és mit látunk? Az első nyúlvány a zárhídhoz egy olyan 2 cm nagyságú részen csatlakozik csak, a többi helyen nagy rés. Hát... elgurult a gyógyszer.
Itt volt az a pont amikor vissza akartam vinni, és felnyomni ahova gondolom. Szerencsére van lakatos ismerős, aki kipótolta a hiányt. A vezérlés cseréjekor az egyik főtengely csavar úgy be volt rohadva, hogy alig jött ki. Többszöri melegítés, és utána enged. Amikor kijött akkor láttuk, hogy az egész be volt kenve menetrögzítővel! Ne csak a menet, hanem az egész csavar. Ha már vezérlés, akkor láttunk kisebb olaj gyöngyözést, így szimeringet (800 Ft/db) is cseréltünk.
A kilyukadt klíma csövet elvittem Diósdra egy szakihoz, aki csinált rá új gumi csövet. Felraktuk, de nem jó, az illesztésnél enged. Akkor újra préseltettük, majd nyomáspróba, erre meg elkezdett a fémek illesztésénél engedni. Új tömítések (780/db), de nem jó.
Akkor találtam egy komplett bontott cseredarabot (6000 Ft). Összerak, jónak tűnik, fasza, akkor klíma feltöltés.

2013.07.21.
Eltelt 2-3 hét hiba nélkül, mire egyik nap hazaérek, gondoltam fürdés és irány a keresztelő. Indítanám a kocsit, nem indul. Több próbálkozás semmi. Akkor telefon, és felhúztuk a szerelő barátomhoz. Akkor nem volt se neki sem nekem időm, így otthagytam, majd másnap szét lesz szedve és kiderül. Első ötlet, biztos benzinpumpa. Másnap megnézi a barát, mire felhív, hogy rossz híre van, a 3-as henger teli van vízzel. Hogy azt a rohadt.....
Hát most itt tartunk. A kocsi másfél hónapja van meg, és többet állt a szervíz előtt, mint nálam.
A gondolatom az volt amikor megvettük, hogy a drága az a kaszni munka. Ha az meg van nem lehet nagy baj, mert olcsó hozzá minden. Hát olcsó, de ilyen mennyiségben már nem biztos, hogy jobban jártam. Erősen gondolkodom, hogy az eladóhoz intézek pár keresetlen szót, de ezt még átgondolom egy kicsit.
Jelenleg itt tartunk. Remélem most már nem lesz vele egy darabig gond.
Amint elkészül folytatom majd.


2013.08.07.
Végre elkészült a kocsi. A négyes hengernél megrepedt a hengerfej, a hármas hengernél lévő gyűrű eltört. Hengerfej le, irány a szaki. A hengerfejes 45.000 Ft-ért meghegesztette, 12 szelepet cserélt, plussz a szokásos dolgok.
A hengerfej megérkezte után gyűrűzés, csapágyazás, hónolás, 4 új gyertya és a tömítések cseréje következett. Pár nap alatt össze lett rakva. Az egész mutatvány 125.000 Ft-ba állt meg.
Időközben felvettem a kapcsolatot az eladó személlyel, aki először flegma és lekezelő volt, de több beszélgetés után mégiscsak hajlott az alkura. A javítási költségek felét kifizette. Így összességében korrektnek nevezhető a hozzáállása. Bele egyeztem a felébe, mert hát a semminél az is több, így elvitt egy ügyvédhez, akivel egy megállapodási szerződést köttetett. A papírok aláírása után pénzt átadta, majd elbúcsúztunk. Az alvázas témát nem feszegettem, de lehetett volna. Nah mindegy remélem mostanában nem kell már rá költeni, és egy ideig elszalad.

2013.08.14.
Hát ismét írásra kényszerültem. A barkácsszakkör újabb remekművével találkoztam. A kocsi kezdett gyanúsan sokat enni, így irány a szerelő. A műszerfalon nem jelzett hibát, nem világított semmi. Rádugtuk a gépre, és hát a lambda szonda hibáját be is dobta. Előtte azért vakon cseréltünk benne egy vízhőfok jeladót is, mivel az elég gatya volt már ránézésre is.
Akkor lambda szonda széthúz, a következő fizuig csak elmegy így.
Pont másnap egyik barátommal nekiláttunk szétszedni a műszerfalat, mivel a "szakkör" nyomai ott is látszottak, néhány izzót kicseréltek kékre, néhányat úgy hagytak gyárinak, és a többi meg nem világított. Megrendeltem a gyári izzókat, és nekiláttunk kicserélni arra az összeset, még a régi gyáriakat is, nehogy amiatt kellejen megint szétszedni.
Amikor a műszerfal kint volt akkor láttuk, hogy a motor check lámpa azért nem világít, mert KI VAN SZEDVE AZ IZZÓ. Vegyes érzelmek töltöttek el, amikor ezt megláttam.
Most már teljesen biztos vagyok benne, hogy életem egyik legrosszabb választása volt, ebbe nagyon beleszaladtam. Talán most már a végére érek a felújításnak, és nem lesz vele gond.

2013.09.26.
Ismét megállt a kocsi. Átmentünk egyik barátomékhoz, és amikor indultunk volna csak tekert, de nem indult el. Megpróbáltuk behúzni, de nem ment. Jött a tréler és irány a műhely. Ott a szerelő barátom másnap megnézte, és kiderült, hogy a benzinpumpa nem kap áramot. A vezetékeket megmozgatta, és szét húzta, majd össze, és lett áram. Úgy látom villamosságishoz is mennem kell hamarosan, de addig amíg újra meg nem áll marad így.
Az akksi is felmondta a szolgálatot, így az is került bele új. Úgy látom sose lesz vége a szerelésnek, így szerintem hamarosan jelentkezem!

2013.10.28.
Hát igen, újra megdöglött. Ugyanaz a tünet, mint a múltkor, így a kocsi újra a szerelőhöz ment. De most sikerült rájönni a hibára, ami a benzinpumpa meghibásodása volt. Ki lett cserélve, majd a vezérmű tengely jeladó is, mivel hibásnak jelezte a gép. Miután ki lett cserélve próbakör, melynek az lett a vége, hogy egyedül már sötétben majdnem 1 km-t toltam a kocsit vissza.
Újra szét lett szedve, mivel elől nem volt üzemanyag. Az történt, hogy a próbakörön a benzimpumpánál a tankban lévő üzemanyag cső elfáradt, és annyi lett neki. Azt még kicseréltük, és most működik, de nem az igazi, mert nem engedi a motort 4500 fordulat fölé. Ez a következő talány lesz, ha kész megírom azt is.
Mostmár csak azért sem adom el. Szinte minden új benne, és amenyit ráköltöttem....

2013.11.07.
A probléma megoldódott, ki lett cserélve egy másik jeladóra a vezérműtengelyé, és máris jó lett. A régit nem cserélték vissza, így ez megint 5000 Ft-ba fájt. Most jónak tűnik, bár egyik nap amikor mentem haza kiégett a bal oldalon a műszerfal világítás, pedig a megvétele után cseréltük ki, így azt megint ki kellett. Remélem nem kezdődik elölről.

2014.04.20.
Január végén vettem egy külföldi donort a kocsihoz, mert úgy gondoltam sok mindent át tudok rakni az enyémbe, és akkor már teljesen gyárira vissza tudom alakítani. A donorból sok minden felhasználásra került, átraktam a teljes belsőt, mert az szebb volt a másikban. A motortérbe is be lett rakva minden hiányzó műanyag cső, valamint az időközben elromló légtömegmérő is. Most már szinte teljesen gyári az egész kocsi, és a barkács szakkör nyomai is eltűnni látszanak. Január óta lekopogom semmi hiba nem jött elő, bár a kocsi vételárának kicsit több mint a felét már rá költöttem. Most a donorautóból van bőven olyan alkatrész, amit ki lehet cserélni ha elromlik megint. A donorból eladtam sok mindent, ami az enyémbe biztos nem kell majd, így az egészet sikerült nullára kihozni. Az utolsó írás óta volt még egy olajcsere, de más semmi szerencsére. Most már bízom benne, hogy a sok ráköltött pénz, idő, energia meghálálja magát, és nem romlik el minden héten.

2014.06.29.
Végre jó lett a klíma is. A donor autóból kiszedtük a komplett klíma rendszert, hogy a rossz alkatrészt beépítsük. Hát sajnos mind a kettőben a kompresszor volt a rossz, így abból újat kellett venni. Szerencsére kedvezménnyel olcsóbban sikerült hozzájutni, majd az beszerelésre került. Azóta hibátlan. A kocsi amióta utoljára rendbe lett rakva, hiba nélkül üzemel.

2014.08.24.
Fájó szívvel, és a sok szívás után már rendben lévő autót eladtam. Nem azért, mert meguntam, hanem, mert egy kihagyhatatlan vétel adódott, és szerencsére a pénzem is meg volt rá.

A kocsiról akkor összegezve:
Véleményem szerint ha valakinek sikerül egy szép, nem agyonvágott példányt kifognia, akkor használható autót. Egy ilyen idős középkategóriás autó nem kelt feltűnést, de teszi a dolgát. Az enyém sajnos egy mellényúlás volt, de miután ráköltöttem a vételár közel háromnegyedét már nem volt vele baj. Remélem az új tulajdonos örül neki, és nem lesz vele baja. A maradék alkatrészeket odaadtam ajándékba neki, hátha. Miután megcsináltam már kicsit szerettem is, de mennie kellett, mivel az utódját kár lett volna kihagyni.

Hibalista

- vezérlés kompletten vízpumpával 35.000 - klíma cső 6000 - szimeringek 2 db 1600 - komplett motor generál 120.000 - lambda szonda 10.000 - akkumulátor 15.000 - vezérműtengely jeladó 5.000 - benzinpumpa 10.000 - vezérműtengely jeladó ismét 5.000 - klíma kompresszor 45.000

Ide hordtam szervizbe

Helyben lakó barátom, akiben teljes mértékben megbízom. Még soha nem hagyott cserben, pontos, korrekt.

Értékelése: 10

Képek az autómról

Fenntartási költség (5) Évjárat 1996
Kényelem (5) Használati időtartam 1 év
Teljesítmény (6) Km vásárláskor 204000
Megbízhatóság (2) Vezetett km 20000
Szerviztapasztalat (10) Átlagfogyasztás 9 l
Előző autója? Galant Következő autója?
Ennyire szerette (5) Megérte a pénzét? nem
Verdikt (4.8/10)  
 
Ítélet értékeléséhez be kell jelentkezned.
 

Opel Vectra 1995

További ítéletek (291 db)

Szűkítés: jól megírt| képes| hosszú
Cím / Modell Időpont Hossz Km Ítélet Ért.

Népítélet-kereső Népítélet-kereső

  • Fenntartási költség
  • Kényelem
  • Teljesítmény
  • Megbízhatóság
  • Szerviztapasztalat
  • Ennyire szerette
  • - Évjárat (mettől meddig)