A projekt az IHM támogatásával jöhetett létre. Írjon ítéletet! Írtam, de hogyan szerkeszthetem?

Ha az indapass elötti időkben írtam ÉS megadtam az email címet.

Az ítélet alján lévő mezőbe írja be azt az email címet, amivel egykor írta az ítéletet. Ekkor egy emailt kell kapjon a további teendőkkel.

Ha nem adtam meg emailt, vagy már nem tudom mit adtam meg, esetleg megszűnt az a cím.

Írjon a nepitelet@mail.totalcar.hu címre, ahova küldje el a probléma leírását illetve az ítélet linkjét.

Már indapassal írtam az ítéletet

Ekkor az ítélet alatt megjelenő sárga indapass boxon keresztül kell belépnie. Belépés után az ítélet alján lévő linkre kattintva szerkesztheti azt.

Autók » Opel » Vectra (1988-1995)

Vectra Turbo 4x4 

Az ítélet értékelése
4,5(2 db)

Warnung Turboverdichter!!!

Szöveges ítélet

Az autó története: 1993as darab. 2001ben került a család tulajdonába-Sajnos nem hozzánk hanem rokonhoz :). 2012ben pedig hozzám került. Harmadik tulajdonosa vagyok :)
Motor: Elötte egy V6os Omega B volt az, amit vezettem. Amikor beültem abba újra meg kellett tanulni vezetni a 170Le-t. Ehhez képest a Vectrában 204Le van, de teljesen kezelhető.(Hála a 4x4nek) Viszonylag pörgős-persze nem mind egy honda-ellenben nyomatékos is. 2800Ford/perc-től megindul a veszedelem és 4500nál mégegyszer akkorát tol rajta mint addog. Ekkor nem kérdés, hogy lehet-e előzni. Az sem hogy be fogok-e férni. Persze. Szinte bárhova. Nem kell mást tenni csak menni. Ugyan ez a helyzet a HVCSkkel(Helyi Vagyán Csávók),nem kérdés, hogy ki fog nyerni. Lehet az egy 1.4es astra, golf I-IV, Seat Leon, Suzuki Gti. Vagy akár komolyabbak is mint a Honda VTI-k, Type-R(mindegyik), BMW 323i,325i,328i;a 180 Le-s TT,A6 3.0 TDI. Persze van határa ennek is mint minden kocsinak, nem állok neki keménykedni Subaru Impreza WRX STI-nek (Persze van amelyik mellé oda merek állni), vagy Lancer Evokkal. Sajnos ennek a teljesítménynek is megvan az ára. 11-12 városban 100%ig. Országúton 8-8.5L.
Futómű : Kifogástalan, elnyeli az úthibákat. Megfelelően, nem túl kemény,de mégis elég feszes.Ja igen...4x4. Mintha sineken közlekednénk. Nagysebességű kanyarok nagyon élvezetesek. Nem lehet megunni azt amikor 90-100al megyek be egy kanyarba, ahova azelött Omegával 60-70nel, Astrával meg inkább le sem írom :). És nem kell félni hogy ha megcsúszik, irányíthatatlan lesz mert ott a 4x4. Pont olyan amilyennek lennie kell.
Kormányzás: Szervós, bár nekem úgy tűnik kicsit sokat kell a kormányt forgatni. Jobb (azaz sportosabb) lenne ha kevesebbet kellene,de ez legyen a legnagyobb hibája.
Belső tér: '93as kocsi kicsit puritán,ahhoz képest hogy limuzin de kényelmes. Műanyagok jók, és az ülés a gyári és semmi baja sincs.
Forma: Semmi különleges mégis szerethető-Legalább is számomra, Jól mutat rajta már a 15" felni is. De 16" gyári Turbo lesz rajta.
Megtörtént:

Apunak odaadtam dolgozni. A belvárosban volt, és egy nem idén barnult srác odament hozzá ezzel a kérdéssel:
-Nem eladó a kocsi? Ez már a 16v-s? Apu hirtelen azt sem tudta zavarában hol van, de csak sikerült válaszolnia :)
Majd vissza ment a cég telephelyrére. Ott volt az Ő főnöke. És kérdezte:
-Milyen versenyautóval jöttél? :)
Amikor elment onnan, persze hogy letalpalta :) Főnöke hívta, hogy az meg mi a .... volt? ( nem akartam vulgáris lenni)
A válasz csak ennyi volt : Ebből van még 6 :) (ugyanis 6+1 sebességes)

Első nap amikor ezzel mentem dolgozni a főnököm már bent volt. Kijött, körbejárta, nézegette, méregette. Megnézte a felfüggesztés keménységét, felnit. Elhangzott az a bizonyos kérdés:
-16v-s?
-Igen,de...
-Turbós. Látom már-vágott a szavamba- ott aszárny a csomagtartón. 170-180Le?(ekkor már vigyorgott és teljesen el volt varázsolva. Tudni kell, hogy több 100milliós vállalata van. Valami luxus autóval jár.)
-204 plusz-minusz egy kicsi!
Csak nevetett és megígértem neki, hogy céges buli elött viszem egy kört.

Apámnak kellett valamit vinnem munkahelyére és kijött a parkolóban. Jött a többi kollegája is. És méregették a kocsit. Volt olyan is aki bemászott alá, hogy meg tudja nézni a 4x4 fleépítését :)

Szóval a férfiak többségéből képes vigyorgó gyermeket varázsolni. Belőled is. Csak ajánlani tudom. Ennyi pénzért ilyen élményfaktorral bíró autót venni nem lehet. Ugyanakkor ha akarom, urasan is lehet vele menni. Mostanra már nem "kínzom"
annyit, egyszerűen inkább kiállok jobbra és elengedem azokat akik gyorsan akarnak menni. Elég ha én tudom, mit is tudok az "A VECTRA"val.

Tuning:
Olvastam pár dolgot az interneten. Érdemes bele minőségi, nem gagyi dolgokat venni. Gyári állapotában egy chippel akár 260L-re is lehet növelni a teljesítményét, és ekkor is nagy biztonsággal és tartossággal lehet használni a mindennapokban. DE aki elvetemültebb jöhet a direktszűrő, gyertyacsere,vezérműtengelyek cserélye, leömlő,dobok stb.stb... Nem ritka a 300Le darab. Persze Calibra karosszériában. Kb 700eze forintból 4.5(!)másodperces 0-100as printre lesz képes. Ez azért nem semmi.

Update:
2013.01.05.
Megvettem a turbo felniket jól mutatnak rajta. Csinosítgatom hétről-hétre. :)
Még mindig csak azt tudom mondani, hogy nagyon megy, de tényleg. Nem úgy mint egy TDI(vicces mert sokan azt mondják, hogy a diesel sportos) vagy swift sport...
Szóval 22e km-rel később is csak ajánlani tudom. De csak azoknak akiket a 11-12 literes fogyasztás nem zavar.Turbó, állandó összkerékhajtás. Ez alá be lehet menni mondjuk 10.5 Pesten(100%), de MINEK? MINEK vesz az ember ilyen autót és MINEK figyeli a fogyasztást ha már egyszer megvette? HA az számít vegyen egy kis kisfogyasztású Dieselt.
Országúton persze jobb a fogyasztás 120-130-nál kb 7 liter, lakott területen kívül 90nél kb 6,5l/100 km. DE ezek az adatok csak tojással a láb alatt kivitelezhetőek.
Pályán 140-150-ig is csak 8-8,5 eszik. Tartósan 170-180nál 10. Itt jegyezném meg, hogy 3200-3500 környékén van ilyenkor a fordulat. Ez sokkal kellemesebb neki mint alatta. A motor kevésbé ráz. Kisimul a járása, a dob nem zúg annyira és teljesen normális hangerővel el lehet beszélgetni benne. Ott tökéletes. Az e feletti élményekből bőven akad. Voltak párak akiket elvittem próbakörre. Indulás után 5-8 mp-el már ki akartak szállni. Volt olyan is aki szólni nem tudott, csak megmerevedett és görcsösen fogta a kapaszkodókat. ha lett volna három keze akkor annyival :)
Szóval érdemes ilyen kocsit választani, de jól körül kell nézni a piacon.

Hibalista

- Eddig 2000 km után semmi baja. - Update: 2012.01.05. - 22000km után: - egy vízcső - pár ezer forint - hátsó dob szétrohadt(hozzátenném 18 éves volt) : gyárit vettem rá munkadíjjal 28e volt - elektromos gebasz volt vele, ablakokat nem lehetett emelni, engedni. szinte csak munkadíj volt 10e. - hűtésével volt probléma egy hőgomba (azt hiszem 6e volt), ventilátor motorja emiatt leégett, cserére szorult az is. Gyári 93e lett volna. De vett egy c20xe motort és az alulapátot(csak ebben különbözik, a műanyag elolvadna a tubóban) átszerelte. ez is 11-12 volt ha jól emlékszem. - Szóval összegben nem nagy szerintem.

Ide hordtam szervizbe

Ismerősöm javítja, bár ügyes és leleményes, de neki is okoz néha fejtörést :) ilyenkor körbekérdez c20let szakiknál.

Értékelése:

Képek az autómról

Fenntartási költség (8) Évjárat 1993
Kényelem (9) Használati időtartam 0 év
Teljesítmény (10) Km vásárláskor 148000
Megbízhatóság (8) Vezetett km 2000
Szerviztapasztalat (8) Átlagfogyasztás 11 l
Előző autója? Astra 1.4, Omega 2.5 V6 Következő autója? Kizárólag M,OPC vagy S-Line...
Ennyire szerette (10) Megérte a pénzét? igen
Verdikt (9.0/10)  
 
Ítélet értékeléséhez be kell jelentkezned.
 

Opel Vectra 1988 (1988 - 1995)

További ítéletek (245 db)

Szűkítés: jól megírt| képes| hosszú
Cím / Modell Időpont Hossz Km Ítélet Ért.

Népítélet-kereső Népítélet-kereső

  • Fenntartási költség
  • Kényelem
  • Teljesítmény
  • Megbízhatóság
  • Szerviztapasztalat
  • Ennyire szerette
  • - Évjárat (mettől meddig)