A projekt az IHM támogatásával jöhetett létre. Írjon ítéletet! Írtam, de hogyan szerkeszthetem?

Ha az indapass elötti időkben írtam ÉS megadtam az email címet.

Az ítélet alján lévő mezőbe írja be azt az email címet, amivel egykor írta az ítéletet. Ekkor egy emailt kell kapjon a további teendőkkel.

Ha nem adtam meg emailt, vagy már nem tudom mit adtam meg, esetleg megszűnt az a cím.

Írjon a nepitelet@mail.totalcar.hu címre, ahova küldje el a probléma leírását illetve az ítélet linkjét.

Már indapassal írtam az ítéletet

Ekkor az ítélet alatt megjelenő sárga indapass boxon keresztül kell belépnie. Belépés után az ítélet alján lévő linkre kattintva szerkesztheti azt.

Autók » Opel » Omega (1994-2003)

Omega 2.5 V6 Sport 

Az ítélet értékelése
-nincs még értékelés

Aligátor

Szöveges ítélet

Szerencsére ez már a második omegám úgyhogy nem kellett sokáig szoknom a gépet.Az előző is szintén B-omega volt csak az 2.0 16V-es volt.Nem volt rossz autó de az inkább kényelmesebb volt, illetve a futóműve sokkal puhább volt mint a mostaninak.Az enyém egy 97´-es 2.5 V6-os gyári sport-felszereltséggel és 170 lóerőt magába foglaló ménessel.Nagyon zsír a motorja, úgy jár ahogy kell, finoman csendben, pörgősen.Teljesen más, mint egy négyhengeres mert már alulról is frankón húz, mint egy kis mozdony.Számomra a menetteljesítményei nagyon megfelelőek.Az enyém alatt ráadásul gyári sportfutómű van ami elég ritka. Nem dől be úgy a kanyarokba, nem bólint akkorát.A váltója kézi kapcsolású. Eleve enm is akartam volna autómatát, mert jobban szeretem én intézni a váltásokat.Bár úgy hallottam, hogy az autómata sem lehet rossz.Na mindegy.
A futóművére nem lehet panasz de amikor tavasszal rákerülnek a 235/45/17-es "papucsok" akkor azért a hosszanti útbordák megvezetik egy kicsit az autót hála fantasztikus minőségű hazai útviszonyoknak.A fékek nagyon jól fognak.A kipörgésgátlót nem érdemes csúszós útviszonyok mellett kikapcsolni , mert nagyon könnyen játszhatja az ember a rally drivert. De én személy szerint sokszor kikapcsotam már télen, mert néha akarva akaratlanul kersztbe kell tenni a kicsikét, és aztán szépen visszahozni, csak ,hogy tudja ki a főnök.Sokat járok az autóval hosszab utkra és nemigen megyek 160 alatt vele.A fogyasztása itt ilyenkor BC szerint 12l/100 km.Szerintem nem rossz.Élvezet vele előzgetni, megy ,mint a barom ha kell.Kedvencem 80km/h-nál kis kamionsort érek be , aztán 3.-ik padló majd az előzés végére már 160.Lazán fut nagyon és magasabb fordulatszámon szépen kijön az isteni muzsika, a V6-os muzsikája.Ha normálisan járok vele akkor 7,5L-8,8-ig fogyaszt. Nyáron pesten digitklíma bekapcsolva dugóba 5 személlyel a fedélzeten simán 13.5 liter is bezabál de még így is meggyőzőöen megy.Autópályán többször is mentem már vele 242-vel is , de szerintem ez a motor simán tudna többet is.Ami nem is baj, hogy nincs fullra hegyezeve az aggregát, mert így ez sokkal hosszab élettartalmúbb marad.Teljesen felesleges mindenféle tuninggal el.bszni.Egy pár "preztísmárkás" autóskollégát ha lehet ilyet mondani már leoktattam vele.Bár az Omega stílusától messze áll a leckéztetés de ha bekóstolnak...
Az első lámpákat kicseréltem gyári xenon lámpákra, és hagy ne mondjam ég és a föld.A xenonnal végre frankón lehet látni az utat és jól is mutat. A régi lámpák egyszerűen kevesek a biztonságos közlekedésehz. Aki sokat megy este is annak nagyon ajánlom, hogy ruházzon be egy pár xenonra, de ha nem is gyárira, akkor utólagos xenonra mert klasszisokkal jobb.Lehet hogy vannak nála már modernebbek de én akkor is szeretem.A francba, Szeretem ezt az OMEGÁT. Nekem nagyon bejött.

2008,01,15,
Még mindig meg van az "Aligátor". AZért neveztem el így, mert sötétzöldmetál, sportfutóművével illetve a 235/45/17-es papucsokkal úgy terpeszkedik illetve a direkt szűrőjével úgy hörög, mint egy aligátor.Sokáig nem akartam tuningolgatni de aztán egyszer bementem a haveromhoz az autósboltba és megláttam nála a direktszűrőt az asztalon és valahogyan megvettem de egészen véletlenül.Pár hétig nem is foglalkoztam vele de aztán egyszer egy vasárnap délután a megfeelő kellékekkel beépítettem a kocsiba. Elindulok lightosan semmi különösebb szívóhang, kicsit meghuzatom kb félgáz semmi, mi a fene mondom, aztán döcögtem egy biciklis mögött kb 20-szal kettesben és toltam egy padlógázt úgy elkezdett hörögni mint egy vadállat. Mindegy mijen fordulatszámon van ha nyomom neki akkor menekülnek mert hörög mint egy aligátor a V6-os.De nnyibe ki is meürlt a tuningolgatás, mert nem akarom mindeféle szarral elcseszni az autót, ennyi pont elég volt neki. Ezenkívül teljesen meg vagyok vele elégedve szerintem ha majd eljön az ideje kizárólag csak is Omegát és aon belül is V6-os benzinest fogok venni. Egyenlőre ennyi.

2008.07.20.
Na hát egyik péntek este hazavittem a barátnőmet aki 50km-re lakik tőlem és nézem a vízhőfokmérő teljesen kiakadt.Motor leállít, motorháztetőt felnyitom és kb.majdnem agyvérzést kaptam 23 évese. A kiegyenlítő tartályból ömlött valami sűrű barna trutyi. Megnézem a nívópálcát olaj min.Bassza meg, örjöngtem hajnali fél 1kor egy kertvárosban az utcán aztán 2 szomszédot akik kiszóltak fioman vissszaküldtem aludni a picsába. Na mindegy szóloka a havernak hazahúztuk a szegénykémet. Reggel hívom Attillát aki mellesleg Omega specialista és mondom mia a szitu. Ő rögtön tudta mi van.
Asszondja, bazmeg kijukadt az olajhűtőd és összeforgott a hűtővízzel s az szépen jól megfordult a rendzerben majd a túlnyomás kiegyenlítése miatt nyomta ki a közegből.Délutánra jött a tréler, finoman felhúztuk majd ment a doktorhoz.Az Aligátor már 3 hete ott van Attillánál és állítólag holnap már készen lesz:). A történet lényege hogy a motornak gyakorlatilag semmi baja csak mindenhol tiszta dzsuva. Na most:ki kellett szedni a motort, leemelni a hengerfejet ki kell szedni az olajhűtőt amin a lyuk kb 1mm átmérőjű, majd ki kell cserélnii azt, aztán a rendes hűtőt is mert állítólag nem lehet tökéletesen kitisztítani, egy csomó gumicső csere.Ez még semmi, belülről ki kellett szedni a komplett műszerfalat vízcsöveket, fűtőradiátorokat cserélni meg még a fene tudja mit.Úgyhogy jól megjártam, de Attilla mindta hogy Ő már sajnos találkozott ilyen problémával A V6-os benzines motoroknál. Ritka de megesik.Kurva jó. Na mindegy ha már úgy is szét lesz szedve tesz fel vadiúj vézérlést is (szíjak,v.pump., Feszítőgörgöstb...) Már alig várom h készen legyen és ha készen lesz majd írok h milyen lett.

Hibalista

- Amikor megevettem a töltés nem volt jó ezért ki kellet szedni a generátort és felújítani , ez márkaszervízben (ismeretséggel) 30000 forint volt.
- Hátsó kipufogódob csere (bosal) 32000 forint (nagyon jó minőségű)
- Első fékbetétek cseréje plusz visszajelző szonda 30000 forint, de ez nem hiba ez kopó alkatrész
- Végül olaj, mindenféle szűrő meg komlplett vezérműszíly illetve görgő cserék. (erre nagyon érzékenyek a V6-osok) Kötelezően betartani az előírt szervíperiódust kedves kollégák!!!

Ide hordtam szervizbe

Olajcserére meg ilyen apróságokra egy maszekhoz otthonra.
Komolyabb melókhoz márkakereskedés.(Duna)
De hiába viszi az ember márkaszervízbe vagy maszekhoz a következtetés mindig ugyanaz: NEM értenek hozzá kellő szaktudással.

Értékelése: 9

Másik szerelő értékelése

Megvan az OMEGA doktor:) Nagyon benne van a témában, remek szakember, illetve hozáértő.
A márkaszervízek elmehetnek a francba.

Értékelése:

Képek az autómról

Fenntartási költség (9) Évjárat 1997
Kényelem (10) Használati időtartam 4 év
Teljesítmény (9) Km vásárláskor 140000
Megbízhatóság (8) Vezetett km 75000
Szerviztapasztalat (5) Átlagfogyasztás 10 l
Előző autója? Omega B 2.0 16V CD Következő autója? OMEGA 3.2 V6, de már a "faceliftes"
Ennyire szerette (10) Megérte a pénzét? nem
Verdikt (7.8/10)  
 
Ítélet értékeléséhez be kell jelentkezned.
 

Opel Omega 1994

További ítéletek (197 db)

Szűkítés: jól megírt| képes| hosszú
Cím / Modell Időpont Hossz Km Ítélet Ért.

Népítélet-kereső Népítélet-kereső

  • Fenntartási költség
  • Kényelem
  • Teljesítmény
  • Megbízhatóság
  • Szerviztapasztalat
  • Ennyire szerette
  • - Évjárat (mettől meddig)