Autók » Opel » Movano (2010)

Movano 2.3 CDTI FWD 150LE

A fürge munkás

Szalon autóként vettem, nagyon jó vétel volt.Opel emblémás Renault Master. Néhány szépség tapasszal. Például jól mutató első LEd nappali fénnyel.
Egy- két kényelmi felszerelést tettem bele, például hátulra Thule fellépőt szereltem, a vezetőülés csillapítottra cseréltem ki. Ha kímélni akarja az ember a gerincét, elengedhetetlen.
Automatikus klímája van, ami nagyon szépen és pontosan működik.
Navi 50 Intellilink Pro médiája van, Android Auto funkcióval, ami a navigációban sokat segít.
A furgon nagyon dinamikus, még megpakolva is.
Problémaim kb 10000 km.nél jöttek, megjelent a környezetvédelmi hiba felirat, majd rövidesen visszaszámolt az aotó 800 km-ről. Mivel sok út állt előttem, izgalmas volt, mi lesz. a leírás szerint 800 km után leáll az autó.
Amint tudtam, irány a szervíz (Opel Tormási), ahol váratlanul eltűnt a hibajelzés. Sőt, hibakód olvasóval sem volt eltárolt hiba!
A továbbiakban 5- 10000 km-nt jött ez a vak hiba, visszaszámolás, reménykedés, hogy eltűnik, és -- igen, szerencsére. De rohadt idegesítő.
40000 km környékén AdBlue hiányt jelzett ( sajnos nincs benne AdBlue színtmérő, ami nagyon fontos lenne. Elvileg a kifogyás előtt 2500 km-el jelez a rendszer, utána 500 km-nt, végül 800km-nél visszaszámol.
Nos, nálam rögtön 800 km-l jelzett, rögtön feltöltöttem, tele, de a rendszer nem észlelte ezt (?). folytatta a visszaszámlást, úgyhogy újra szervíz. Csak szervíz szoftveres reset segített rajta.
Azóta semmi hiba, már 90000 km nél járok, reméljük ez így marad. Azért tartok töle, hogy az Euro 6-s motorok annyira túl bonyolítottak, hogy egy idő után sok gondot fog okozni, sok pénzért.
Mindenesetre most szeretem, szívesen ülök bele.

- Nem romlott el semmi konkrét dolog, szoftveres problémáim voltak.

Opel Tormási, sajnos kevés márkaszervíz műhelybe fér be a nagy test. Itt jól dolgoznak, de rettentő lassan készül el bármi. (Olaj és egyéb szűrőcsere, átnézés, 4 óra)

Fenntartási költség (3) Évjárat 2020
Előző autója? Boxer Következő autója?
Verdikt (6.7/10)

Opel Movano 2010