Autók » Opel » Insignia (2016)

Insignia 1.6 Edition (165 Le)

Napi szolgáló

Céges autó.
Listár szerint kellett válaszszak 8,4 mill HUF keretből.
Cégpolicy alternatívák Ford Mondeo, Peugeot 508, Renault Talisman.
Mivel nem lehet alkudni a cégpolicy kereteiben, az egyebek kiestek. Korábban is az első sorozat Insignia 1.6 Turbo volt a céges kocsim. A korábbi még 180 LE ez csak 165 LE. Ez már érezhetően szelídebb. Azért kellően dinamikus 165 LE-vel is, de nem egy tűzijáték. Megbízhatóságról 3 év után nincs mit írni, nem volt váratlan meghibásodás vagy szervizlátogatás. Olajfogyasztás évente 0,5 l.
Előnyök: Szép (nekem szebb, mint az elődje és az utódja). Kényelmesen elférünk öten benne (hátul gyerekek 13,10,10 évesek). Jól néz ki a belseje is. Teljesen ok a (kézi váltó) működése, kellő a dinamika, jó a fogyasztása (7,6 l/100km). Az 5 ajtós változat csomagtere nagy és jól pakolható. Jól kanyarodik. Jó a futómű. Nem érezni a nagy tömegét.
Negatív tapasztalat: 3 év alatt 3 gyári slusszkulcs tört el. Egyszerűen rossz a kulcs tervezése és anyaghasználata. (A korábbi Insigniám és egyéb autóim kulcsa soha nem tört el nálam.) Néha (félévente egyszer) induláskor lefagy a központi Hifi&more egység. Kopik a bőr-kormány felső rétege ahol fogom. Ezt sem csinálta az előd Insignia.

- semmi

Renault dél-pest (céges szolgáltató)

Fenntartási költség (9) Évjárat 2015
Előző autója? Insignia I Következő autója? 508? passz
Verdikt (8.6/10)

Opel Insignia 2016 (2017)