Autók » Opel » Insignia (2008)

Insignia 2.0 cdti automata

Fekete villám

Szerettem volna egy nagy utazó autót, ami automata váltóval van szerelve és lehetőség szerint ne 1.6 legyen.
Az ára viszonylag elviselhető. Egy hasonló tulajdonságokkal rendelkező Passathoz képest majd egy millió forinttal olcsóbb volt.
Eddig nincs vele gond. Motorolajat és a szűrőket 15000 kilométerenként cserélem.
Az automata váltó olajat meg 60000 kilométerenként.
Amit negatívumként tudok írni róla, hogy tényleg egy kicsit jobban zörögnek benne a dolgok, mint ahogy több tesztben is olvastam előtte.
A motor ereje ami 163 lóerő, az több mint elég. Elég dinamikusan vezethető, ez köszönhető a nagy kerekeknek is 245/45R18. Persze ennek megvan az ára szó szerint, mert egy kicsit sokba kerül rá a gumi.
A klíma nagyon jó benne. Halkan hűti az autót még a legnagyobb melegben is.
A bixenon világítás az automata távolsági fényszóróval szintén nagyon jó, és az esetek 90 százalékában jól is dolgozik.
Ár érték arányban még így is megfelelő benne a komfort.
Egyenlőre nagyon szeretjük. Remélem még sokáig megbízható társa lesz a családnak.

2020.08.25.

Az autó kilométer számlálója 160 000 mutat. Ebből 82 000 a közös kilométer.
Hiba nem történt. Csak a karbantartásra költök.
Nagyon szeretjük az autót. Kényelmes és gyors. A fogyasztásával is meg vagyok elégedve, 6,4 liter, ami nem rossz, ha figyelembe vesszük, hogy egy 1500 kilós 163 lóerős automata váltós autóról van szó.
Pár helyen zörög a kárpit, de egyébként semmi vészes. Én az esetek 90%-ban autópályán használom, szerintem ezért is nincs vele gondom.

2022.01.15.

145000 közös kilométer után eladtam.
Ez idő alatt semmilyen hiba nem volt. Csak olajcsere, és az automata váltó gombját kellett cserélni esztétikai okok miatt. Kínából rendelve 3000 forintba került.
Plussz egy-két kopó alkatrész. Egy garnitúra féktárcsa és fékbetét. És a hátsó lengéscsillapító porvédő gumija. Ezeken kívűl csak használtuk az autót.

- Az automata váltó gombjáról a lejött a gumi.

Fenntartási költség (7) Évjárat 2015
Előző autója? Laguna Következő autója? E 300 Hybrid T
Verdikt (8.2/10)

Opel Insignia 2008 (2009)