Autók » Opel » Corsa (2014)

Corsa 1.4 5 ajtó

Sose volt ilyen jó autóm

1000km után
Pár gondolat: Bmw m volt, eladtam és autó vásárolás mi legyen 1-2 éves használt, elmegyek megnézem és hát át akartak b.szni szinte mindenhol. Kombit akartam, de mondom legyen új autó hasonló árban akkor jött ez mondom kicsi kicsi de ez lett majdnem fullos verziót vettem.
Aztán olyan a tapsztalat else hiszem:
Belső: 182cm 96kg vagyok úriasan ülök benne, ülés lap lehetne hosszabb de tökéletes az ülés, oldaltartás minden van, kezelőszervek kézre esnek minden jó. Mögöttem még van hely fullra hátra tolt üléssel. 4 fő simán de 5 el szük picit. A felszereltség hát, enyémben minden van, digitklima pontos, eső és fényszenzor is jól müködik amire megéri kitérni az ülés, a kormány és az első szélvő fütés hát ez szenzációssan jó jeges reggelen imádom megérte hogy kértem bele.
Elől hátul parkolószenzor nagyon pontos és jól jelez hátul kamera is.
Csomagtere nem nagy, de 2 szintes bövíthető kis családnak elég, és teljes pótkerék alatta.
Külső: Orra morcos, szép vonalak, kis autó külső
Motor: sima 1.4 szívó megbízhatóság miatt vettem féltem hogy gyenge lessz de jól mozgatja a kis gépet, húz is amennyire kell. Furcsa volt a bmw után de kellemes csalódás higgedtan vezetve nagyon jó fogyasztásokat is elértem vele. Átlag Pálya+város 6.5 , országut 5, országut+város 5.5 város 6.5-7
Váltó: egy szó rá ISTENI nagyon jól kezelhető, könnyen megy a fokozatokba pontos és kényelmes jó helyen van jó fokozat osztás 6. hiányzik néha de ennyi

hibái: Motorvédő lemez nincs rajta, lehet rendelni de simán nem jár hozzá.
index kapcsoló indexhez jó helyen van, de a refi kezeléséhez picit messze és furcsa is hogy vissza kattan mikor megy a refi és újra rákell nyomni kikapcsoláshoz de megszokás kérdése.
Kamera könnyen koszolódik mert a lökhárítóban van.

Amit megkell említeni, nem a reklám helye, de sok kereskedést végig jártam és hát 24 évesen sokhelyen komolyan se vettek stb, de az opel délpest munkatársai nagyon rugalmasak, kedvesek, nagyon jó árat plusz kedvezményt stb, csak pozítív tapasztalat ( nem hivogattak az ajánlat után még gondolkodtam a modellen mint többi kereskedés stb)

4000km után:
Elvittem egy köztes olajcserére, 22500Ft volt, gyorsan kész volt megvagyok elégedve a szervízzel. Az autót nagyon megszerette, nagyon halk továbbra is, könnyen kezelhető. További jó tapasztalataim a fűtőtt szélvédő nagyon gyorsan olvassza a havat jeget és a kormány fűtés télen isteni. A kamera továbbra is probléma havas, esős időben nagyon koszolódik. Az indexet megszoktam már. Egyébként semmi más hiba, sose volt ilyen jó autóm. Fogyasztás azóta csak város: 7 csak országút 5.2 így vegyesben 6 körül eljárok vele. A city szervó amit elkezdtem használni, városban lassú tempónál élvezhető, de eltudnék nélküle is élni... Váltó továbbra is pontos és ami pluszpont hogy a tempomatot nem befolyásolja a sebeségfokozat, azaz váltásnál nem kapcsol ki, rendkívül hasznos egy dombos környéken.

hamarosan írok folytatást.

- semmi

Opel palace Délpest vásároltam felkészítését végezték

Opel Magocsa Debrecen

Fenntartási költség (9) Évjárat 2018
Előző autója? 316ti compact Következő autója?
Verdikt (9.4/10)

Opel Corsa 2014 (2015)