Autók » Opel » Corsa (2006-2014)

Corsa 1,2 Enjoy

Vérszegény lustaság

A családba 2008-ban érkezett az autó újonnan, én 2011-től használtam 5 éven keresztül, főleg autópályán.

Kezdeném a negatívumokkal, ebből lesz több. Már az elején leszögezném, ez a 80 lóerős változat harmatgyenge a városon kívüli közlekedéshez. Nagyon sokszor kerültem veszélyes helyzetbe előzéseknél a motor lomhasága miatt. Nyomhatod neki, a motor iszonyat hangosan bőg, az autó közben alig gyorsul. Autópályán 130-as tempónál el lehet felejteni a beszélgetést a többi utassal, úgysem halljátok egymást.
A kormányzása túl könnyű, hirtelen mozdulatok nagy bajt okozhatnak.
Sokan panaszkodnak az irányjelző kapcsolókra, én sem tudtam megszokni. A műszerfalon lévő gombok pár év után nyikorognak, ropognak, silány az anyaghasználat. Ugyanez igaz a belső kilincsekre, amikről pár év után elkezd leválni a műanyag borítás.
Az ajtókat szó szerint be kell vágni, ha be akarod zárni rendesen, ami egy pár éves autónál azért elég ciki. 2 éves korában adódott egy olyan probléma, hogy az első ablaktörlő motorban eltört valami és működés közben hangosan recsegett-ropogott. Ezt 90 ezer forintért akarták kicserélni az egyik szervizben, bontottan viszont 30 ezerből megcsináltattam ismerős szerelővel.
5 éves volt az autó, amikor az olajgomba kilyukadt, ezt pár ezerért kicserélték. A fogyasztás meg tud ugrani egy ilyen kis motor esetén, 8-9 liter autópályán, országúton 6 körüli.

És akkor jöjjön néhány jó tulajdonság is: nagyon megbízható, igénytelen autó a szó jó értelmében. Soha nem hagyott cserben, mindig lehetett rá számítani, még hosszabb utak során is (1000 km oda-vissza) tette a dolgát, persze csak nyugdíjas tempóban :) Tágas beltér és viszonylag kényelmes ülések fogadnak minket ha beülünk, a hátul ülők persze szűkösen férnek el. Azoknak tudom ajánlani, akik főleg városban, néha országúton használják.

- Ablaktörlő motor (30.000 Ft), olajgomba (2500 Ft).

Magyar Autóklub

Ismerős