Autók » Opel » Combo (2001)

Combo 1.7 CDTI (Isuzu motoros piros TI)

Kis kedvenc, SzuperKombó

Az EON részéről egy hölgy használta előttem. Tett bele kb 30 ezer km-t, de nem pakoltak bele, hiába dobozos. Szervizkönyvvel szépen vezetve történt minden. Az autó azóta is vezetett szervizkönyves.

Amikor beleültem, éreztem, hogy ez a kocsi szinte alig volt használva. Pl a klíma sosem volt még bekapcsolva addig, mert a hölgy utálta a klímát  A rakodótérben szinte gyári illat.

Azóta tettem bele kb 80 ezer km-t, bejártuk vele Lengyelországot, Ausztriát, sokszor Horvátországot és itthon mindenfelé. Hibátlan, imádnivaló kocsi. A raktérben maximum költözködtünk, vagy bicikliket vittünk, de ma is makulátlan. Otthon két Audi mellett akkor is ez a kedvenc. Meleg motorral bárkit legyorsulok vele. Fogyasztása nagyon max 6,2 liter az 1.7 CDTI (piros TI) Isuzu motornak köszönhetően. Zenét hallgatni menet közben, vagy kihangosítóval telefonálni felejtős a nagyon nagy dobozos dobogó hangzavar miatt, de akkor is nagyon jó.
Futómű pazar, oldalirányú stabilitás is nagyon jó. Persze köszönhető a sportgumiknak is. Utazótempó 130-ig jó, a klegjobb 100 km/h körül, de 130 fölött már nagyon hangos.

Említsünk meg néhány apró problémát is:
Az első ablaktörlő egyik napról a másikra az alapállása fölött kb 15 cm-re állt be. Minden működött, csak nem ment vissza a helyére. A hátsó ablaktörlők zsanérját olajozni kell, különben nem nyomja rá a rugó eléggé az ablakra a lapátokat. A klímakompresszor tömítése megadta magát, az cserés volt sajnos 80 ezerért, kettőstömegű lendkerék a kuplunggal együtt 100 ezer km-nél csere volt 150 ezerért. Mínuszban ne húzd be a kéziféket, mert a fékcső befagy. Jobb tolóajtó szeret nem kinyílni néha.

- Kettőstömegű lendkerék - Kuplung - Első ablaktörlő - Klímakompresszor

Hungaroszerviz, Mogyoródi út

Fenntartási költség (9) Évjárat 2005
Előző autója? 80 1.8 sima benzin Következő autója? Caddy 2.0 TDI (CR)
Verdikt (8.7/10)

Opel Combo 2001