Autók » Opel » Calibra (1990-1997)

Calibra c20ne

Jürgen

2,5 évig használtam, minden gond nélkül, nem hagyott ott sehol sem. Nem ment rosszul, nem egy versenygép, de az átlag autóknál jobban ment. Az autópályán lehúzódtak előle, gondolom, láttak egy sötét lapos autó, széles kerekekkel, xenon lámpával, ezt nem kell feltartani :). A fogyasztásával sem volt gond, városba 9,2l átlag. Pályán 180km/h sebességnél is 10l alatt jött ki. A gyári kinézethez képest kapott egy 60/40-es ültetést KW gátlókkal. Brutális volt, nem dőlt be a kanyarokba, olyan érzése volt az embernek mintha egy gokartot vezetne. 9" szélese Brock B2 felnin 215/40R16 gumik voltak szépen is feszültek rajta :) Belül egy Momo kormány volt. Kétszínű fényezése volt, és szigorúan csak gyári spoilerek voltak rajta. A kipufogón annyi volt a változtatás, hogy egy Powerfull hátsó dob lett rárakva, aminek kellemes hangja volt. Az eladás oka, a kora volt, és mert az ismerőseim rábeszéltek, hogy egy fiatalabb típust keresek, de a feelingjére még most is visszagondolok

- Szervoszivattyú 28e ft, ami egy felújítottat takar, és a rosszat le kellett adni. Generátor, 10e ft a felújítása. A többi alkatrész mind kopó, vagy időközönként cserére szoruló darabok voltak . Gyertya, kábelek, vezérlés, rotor, elosztófedél, olaj, szűrők.

Igazándiból nem sokat volt szerelőnél, mert saját magam, vagy az ismerősemimel álltal volt javítva.

Fenntartási költség (9) Évjárat 1991
Előző autója? Következő autója? Opel Astra Bertone coupe
Verdikt (8.5/10)

Opel Calibra 1990 (1990 - 1996)