Autók » Opel » Astra (2015)

Astra 1.4T

Azt kell várni tőle, amire kitalálták!

Használtan vettem, az eddigi kilométerek alatt nem volt semmi baj sem vele. Fogyasztása a tömegéhez és a teljesítményhez képest egészen jó. Én kényelmesnek tartom, hosszabb távon sem fáj mindenem benne. Nekem egy extráktól mentes verzió van (ülés-kormányfűtés nincs, se radarok mindenhol, bi-xenon kanyarkövető égők sincsenek, ahogy bőr sem), amit fontosnak tartok: klíma, tempomat, ködlámpa, elektromos ablak, tükrök vannak. A többi úgyis csak felesleges pénzkidobás. Úttartás számomra teljesen megfelel, igaz a 18-as felnivel jó kemény a rugózás, a gyorsulás számomra kielégítő. 1.4-1.6-os szívómotor nagyon nagyon gyenge, főleg klímával.
A külső szubjektív, nekem nagyon tetszik, a belsővel együtt. Én nagyon szeretem, a hangja kicsit morcos, nem a legcsendesebb...de nekem jobban bejön, mint a halk.
Aki ilyen kocsit vesz, feltétlenül rendeljen hozzá tolató radart vagy kamerát, mert a kilátás botrányos hátra. Remélem elkerülnek a kettőstömegű problémák, majd idővel kiderül. Fontosnak tartom megemlíteni, hogy ez a motor szívócső befecskendezéses, így a kokszosodás nem számottevő.
Alapjaiban az eddigi legjobb autóm. Nem úgy kell hozzáállni, hogy lefikázzuk. Hajlamosak az emberek ha Audiból vagy más prémiumautóból átülnek, máris köpködnek. Össze sem lehet hasonlítani a kettőt, ugyanakkor megvan ennek a helye. Amit én vártam az autótól, azt hozta. 5 csillagos törésteszt, szép forma, aránylag jó fogyasztás.
A megbízhatóságról majd később, eddig oké. Évenként jelentkezem.

- Egyelőre semmi.

Opelduna. Átlagos árak, velem korrektek.

Fenntartási költség (6) Évjárat 2015
Előző autója? Swift 2 Következő autója?
Verdikt (8.1/10)

Opel Astra 2015 (2015)