Autók » Opel » Astra (2004-2008)

Astra "H" 1.6 CARAVAN A16XER

Non-Városi mém.

Nem tudom van e jogom 5000 Km -ből ítélkezni, de megteszem: Swift 1-ből ültem át (1.3 GLX COOL 2003) így a kényelmi szint (ülj le 1-esből) sokat ugrott. Kombi lévén elférünk négyen tökéletesen (végre van csomagterünk, és utasterünk. Nem kell tetőcsomagtartózni, és tető kárpitig pakolni semmit).
Nincs bajom az anyagokkal, gyakorlatilag ebben az árkategóriába ezt tapasztalom máshol is. A cél egy T25 lett volna szintén kombiban de azok 10 év alatt igen ritkák és 150e Km alatt találni egyet olyan, mint TRUMP-ot látni a Greenpeace élén.
Igazi mechanic fun vagyok, így némi szemöldök rángást okozott mikor megtudtam: Itt minden elektromos. (1 Arja volt talpon a vidéken, aki fúratott 1 kulcslukat a bal 1 -es ajtóra) A levegő szabályzótól kezdve, a hátsó ajtóig Elon Musk tapsikálásától hangos a rendszer. Ha lehal az akku kevés dolog van ami felett rendelkezhetünk.
Motor: Dinamikától mentes, de legalább fogyaszt. Nincs szar lábam de én nem találom a gyerek altatós kuplung használatot. Adott fordulaton képes csak az általam elvárt indulásra (2-300 Rpm belül ami 1500 felett,alatt van) amit nehéz megtalálni érzésre. 3-asba téve már nincs baj. Szépen dolgoznak az okos kerekek ha elszabjuk a lendületet, de 1,és 2 esben érződik h valami áttét a váltóban nincs jól megtervezve. Legalábbis városban. Azzal nyugtatom magam h biztos a STIFT volt ugrós és fél év kevés a szerelemhez (WTF???). Átlagban a város 95% , pálya a maradék. A dinamikából fakadóan nyáron 7l/100km télen 8l/100km. A váltó kemény kattanós végállásokkal (két ujjal fogva, és hangyaf@sznyi erővel is).
Üssetek meg ha nincs igazam , de ez nem egy városi autó... Ezektől eltekintve nekem bejött...

- A megtett 5000Km -alatt semmi.

Fenntartási költség (4) Évjárat 2012
Kényelem (6) Használati időtartam év