Autók » Opel » Astra (1998)

Astra 1.4 x14xe

El járt felette is az idő .

2018.01.22. Mikor meg vásároltam is voltak pár hibái de gondoltam egykönnyen javíthatóak és nem lesz vele túl sok gondom sajnos nem így lett. Vásárláskor már 18 éves volt az autó valós 143.000km volt benne gondoltam majd el autókázom vele gond nélkül , az első árulkodó rossz jel az volt hogy el kezdett fogyni a hűtővíz majd egy szép napon meg állt az autó és trailer vitt haza szerelő kiderítette hogy hanyag voltam nem cseréltem gyertyát az előző tulaj sem amiből az egyik meg adta magát és szépen bele esett a hengerbe ekkor derült fény hogy szét égett a hengerfej tömítés ezért fogyott a víz és sajnos ebből hengerfej felújítás is lesz. Az autó fél árát kifizettem mire rendbe rakták és újra használható lett ekkor még csak fél éve volt nálam a kocsi gondoltam majd most jó leszel és valóban 1 teljes évig nem is volt vele gondom aztán egyszer csak megint baj van töltés jelző világít generátor meg adta magát nem gond veszünk újat sajnos mellé nyúltam vettem egy JP group márkájú generátort ami mindössze 4000 km ment el és ismét töltés jelző világítot szervó kormány el ment ebből is majdnem trailer lett de szerencsére volt a közelben egy szervíz ahol igaz drágán de meg csinálták ekkor került bele egy bontott ki gondolta volna hogy az új is lehet rosszabb mint egy bontott majd egy újabb évig teljesen gond nélkül el voltam vele egy ön indítót és egy stab pálcát kellett cserélni de nem sokra rá megint meg állt alattam és nem indult most haza tudtuk vontatni mert a közelbe voltam és volt nálam kötél kiderült ac pumpa fel mondta az idejét ezt is meg csináltattam viszont egy másik hiba jelenség kezdi ki jönni rángat az autó hol van hiba kód hol nincs van amikor jól meg van amikor be rángat és le akar állni kicsit úgy érzem kezd el fáradni az autó 1999 évjárat már 23 éves sajnos egyre többet gondolkozom hogy el kell adnom.Az előző autóm egy suzuki volt ami sokkal megbízhatóbb volt viszont nulla volt a kényelme és az alja elporladt, Az opel kényelmes masszív viszont kevésbé meg bízható.

- hengerfej felújítás,generátor ,ön indító,stabilizátor kar, ac pumpa,

Fenntartási költség (5) Évjárat 1999
Megbízhatóság (3) Vezetett km 62000
Előző autója? swift Következő autója? corolla
Verdikt (4.8/10)

Opel Astra 1998 (1998)