Autók » Opel » Astra (1991-2002)

Astra 1.7 TD (Isuzu)

Régi, de ki van fizetve

Első autóm volt ez az 1.7-es, Isuzu-motoros, turbódízel Astra, amely öt évig volt a családban, ez idő alatt 100 ezer km-t mentünk vele. Kisebb meghibásodásoktól eltekintve megbízhatóan üzemelt, mindig kiszolgált, elvitt A-ból B-be, bár korából adódóan úgy kellett vigyázni rá, mint a hímestojásra. Kiváló volt a fogyasztása, akárhogy tapostam, nem ment 6 liter fölé, 90-100-as utazóval országútiban 5 liter alatt. A kényelmi funkcióktól el kell tekinteni ennél a modellnél, az enyémben sem elektromos ablak, sem légkondi nem volt, központi zárat is csak utólag tettünk bele, ellenben napfénytetőt és indításgátlót gyárilag tartalmazott a cucc. 15-ös alufelnivel rohadt jól nézett ki a verda, és a friss nyári papucsokon az úttartása is egész jó volt. A kisebb-nagyobb hibáktól eltekintve én nagyon szerettem, fájó szívvel váltam meg tőle. Rendeltetésszerű használat mellett, a megfelelő karbantartásokat megadva neki motorikusan a világból kiment volna, ebben biztos vagyok, de hát sajnos az időt nem lehet megállítani.

- A vízcsövek nagyon ramaty állapotban voltak, egyszer a Mátrában az egyik szét is durrant, haza kellett húzni a vasat. - - Később rendszeresen kigyulladt a töltéslámpa, az autó állandóan lefulladt és nem indult újra, emiatt is kellett külső segítséget igénybe venni. Nem működött a fordulatszámmérő sem ezután már. Egyébként a generátor el lett küldve villamossági szakembernek, de nem találtak rajta hibát. - - A sárvédőívek és a küszöb elég rendesen korrodált, bár az enyém pont a szebb példányok közül való volt.

Rokon, ismerős szerelő

Fenntartási költség (9) Évjárat 1995
Előző autója? Következő autója? Corolla E12U 2.0 D-4D
Verdikt (7.3/10)

Opel Astra 1991 (1998 - 2003)