Autók » Nissan » X-Trail (2014)

X-Trail 1,6 dig-t, 160 Tekna

Szerelem első látásra

2019 január elején jutottunk hozzá az első vadiúj autónkhoz, mégpedig a fent említett 1,6-os, benzines, Nissan Xtrail-hez, TEKNA felszereltségben.
Előtte Suzuki, 2008-as Kia Sportage, 2010-es IX35-ös autóink voltak.

Most lesz 1 éves az autó.
Nekem személy szerint leírhatatlan érzés vezetni. Amúgyis szerelem volt első látásra.

Benzines, halk, nem kopog, nem zörög, kicsi menetszél 140 felett tapasztalható, városban 7.2-8L között eszik, forgalomban, városon kívül 5.8-7L között. Autópályán ha sietni kell, karcolja a 9-10-et, de ez egyéni és nem is sűrűn történik meg.
Picivel több, mint 2 tonna, 120 kW mellé 163 lovacskát kapunk, pont elég a családnak. Jól húz, ha kell.

Kényelmes, mindent igényünket kielégíti, a gyalogosvédelemtől kezdve a 360 fokos kamerán át a sávtartó aszisztensig. Teljes a felszereltség, nagyon sok az asszisztencia, amik, valljuk be őszintén, ma Magyarországon elengedhetetlenek.

Formailag, karosszéria ügyileg nagyon rendben van, fekete metálban nagyot üt, főleg este, hála az adaptív LED-es fényszóróknak.
Az egész autó egy X-wingre, egy nyílra hajaz, nem akarok elfogultnak tűnni, mert a CR-V is meg a RAV4 is nagyon tetszik, de valahogy nem volt meg bennük az az érzés, mikor beültem a szalonban az X-trail-be.

Nagyon jót tett neki a ráncfelvarrás, melegen tudom ajánlani több gyermekes családoknak is, nem fognak csalódni. Külön öröm a hátsó soron alul és hátul is állítható ülések, melyek még jobban megnövelik az amúgy sem kis teret, főleg a lábainknak.

Ár/érték arányban nekünk totálisan megérte, kifutó darab volt, az utolsók egyike.

Nem tökéletes autó, de ha valaki hosszú távra tervez (vagy gyerekeket), a megbízhatóságot részesíti előnyben, vagy esetleg nem gyakorlott vezető és szüksége van minél több "segédeszközre (asszisztencia)" bátran ugorjon fejest az X-trail világába!

- Egyetlen egy probléma volt vele pár ezer megtett kilométer után, mégpedig: a vezető oldali ülés kattogása, csikorgása, akár magasság akár dőlésszög állításakor. Minden egyes fekvőrendőr és nagyobb gödör végett olyan hangot adott az ülés, hogy legszívesebben kifutottam volna a világból. - A szervízben szériahibának írták, kicserélték garanciálisan az egész ülést és a mechanikát is, azóta nincs gond vele.

Nissan Centrum, Vizsla utca 1-3.

Fenntartási költség (8) Évjárat 2019
Kényelem (8) Használati időtartam év
Előző autója? IX35 Következő autója? X-trail (2021)
Verdikt (8.8/10)

Nissan X-Trail 2014 (2015)