Autók » Nissan » X-Trail (2014)

X-Trail 1.8 dCi Tekna 4x4

Fehér elefánt, azaz univerzális családi járgány

Családtagnak tekintjük! Imádni való autó! :-)
Hatalmas belső tér jellemzi. Mind az első, mind a hátsó sorban ülőknek kényelmes a nagy tér. Hátul nagyon praktikus az ülések előre-hátra állítási és támladöntési lehetősége. 180-190 centi magas ember térdei előtt is marad akár egy arasznyi hely. Öt személynek is kényelmes autó. Pakolás szempontjából személyautók között igazi király. Szállítottunk már vele sok mindent. Természetesen ésszerű határokon belül, hiszen nem szeretnénk tönkretenni. Nagyon praktikus kiegészítő a kutyaponyva (Lidl), amellyel teljesen le lehet fedni a csomagtartót, a rakodófelületet, még akkor is, ha le vannak hajtva az ülések. A dupla csomagtérháló szintén ilyen hasznos eszköz. (Homasita) Menabo Brio tetőcsomagtartó szinte állandóan rajt van az autót, és nem csak dísznek.
Mi utazásnál szinte a fél lakást visszük magunkkal. Telepakolt tetőbox, kerékpárok sem maradhatnak ki.
Minden évszakban kiváló autó! Off road pályán még nem próbáltuk ki, de a való életben már bizonyított télen-nyáron. Egyszer sem hagyott cserben eddig. Mentünk vele porhomokon, mély dagonyázott sárban, magas hóban, ónos úton és persze a forró nyári aszfalton :-). Még Erdélyi hegyi patakon is lazán átment. Méretéhez képest igen fürge járgány. Egyesben kell neki az erő (kissé morgósan), majd meglódul és nagyon tud menni. Fogyasztása nagyon jónak mondható! 4,5 - 9 liter között, viszonyoktól függően.
Nagyon megszerettük a sok modern szolgáltatást. Full extra autóként minden van benne , amit csak el tudunk képzelni. Nagyon jól használható a digitális tempomat, a sebességhatároló (habár ezt nem sokszor használtam). Nagyon hasznos a holttér figyelő, a ráfutásgátló, a 360 fokos parkolókamera pedig kifejezetten szuper! Ne is beszéljünk az elektromos csomagtér ajtóról, az automata távolsági fényszóróról (ezt imádom, nem kell kapcsolgatnom), az automata ablaktörlőről, a közlekedési táblafigyelőről (néha jól jön), a keréknyomás figyelőről, navigációról, első ülésfűtések, elektromos ülésállítás, nyitható panoráma tető, stb..stb.. Még az utastér világítása is annyira jó kialakítású, hogy vezetés közben sem zavaró.
Még aktívan használjuk, nem váltunk meg tőle és jó ideig nem is tervezzük. Idén kell műszakira vinni, aktuális lesz a közeljövőben fékpofacsere is.

- Semmi problémánk nem volt vele eddig. Időszaki átnézéseken volt csak. - - Olajcsere - - Olajszűrő csere - - Pollenszűrő csere - - Levegőszűrő - - Ablaktörlő lapátok cseréje - - Ablakmosó folyadék cserék, töltések - - Szoftverfrissítés - - Reflektorbeállítás (Túl alacsonyra világított a tompított, mikor vásároltuk az autót)

Nissan Centrum (Budapest, Vizsla u. 1-3, 1112) Kiváló szerviz, nagyon udvariasak, segítőkészek! Mindig biztosítanak típus azonos csereautót.

Fenntartási költség (5) Évjárat 2015
Előző autója? Picasso Következő autója?
Verdikt (8.8/10)

Nissan X-Trail 2014 (2015)