Autók » Nissan » Tiida (2007)

Tiida 1.6 Accenta

Limo

Az autóval kapcsolatban nem tudok még beszámolni hatalmas tapasztalatokról egyrészt, azért mert még csak 3 hete van nálunk másrészt meg főként a fater használja. Így az ő és az én tapasztalatait ill. benyomásait írom le.
Az autóról azt kell tudni hogy Accenta felszereltség +van hozzá bőrkormány, levehető vonóhorog, ködlámpák. Az autóból nem sok szaladgál az utakon én momentán még egyet sem láttam. Első ránézésre olyan keskenynek tűnik de ez valószínűleg azért lehet mert az oldalsó lemezei nem olyan ívesek mint mondjuk egy Toyota Corollának, de mikor beül az ember megváltozik a véleménye hatalmas tér fogadja mind az elől mind a hátul üllő utasokat. Nagyobb mint egy új Corollában. A belső tér nagyon ízlésesen lett kialakítva a hátsó támlában még lehajtható kartámasz is van. Ami ugyan felhajtva nem túlságosan kényelmes az éppen középen ülőnek mivel egy kis domborulat marad utána a háttámlában. Ezt az apróságot leszámítva az utastér rendben van hátul ülve limuzinos mintha egy fotelban ülne az ember. A sofőr könnyedén beállíthatja magának a megfelelő üléspozíciót minden kézre esik, egyterűsen magasan ül az ember. A fedélzeti számítógép kezelése viszont nagyon bénára sikerült méltatlanul bénára a használati értékét rontja hogy a kilométeróránál elrejtett kis gombbal lehet kezelni tehát menet közben szinte lehetetlen vagy nagyon kényelmetlen használata! Az autó már minden kényelmi kütyüvel fel van szerelve ami kelhet az embernek ezt itt most nem sorolnám fel a www.nissan.hu oldalon megtalálható részletesen. Az automata légkondi csendesen végzi a dolgát, az audio technika jól szól egyetlen hiányossága hogy nem mp3-as. Az utastérben rengeteg kisebb pakolórekesz található!
Vezetési élmény jó az autó 1.6-os motorja teszi a dolgát, mondjuk úgy gondolkodás nélkül nekilódul és erőlködés nélkül kilő. Még alacsony fordulaton 5-dik sebességfokozatban is jól gyorsul. Az autóban még alig 1000 kilométer van így a fogyasztása még nem állt be de az első tapasztalatok szerint 7liter/100km. A szervizperiódus 30.000 km ami igen ritka és remélhetőleg költség hatékony lesz, a családban van még egy Suzuki Swift is és annak sajnos 15.000 km, de ez inkább azért lehet hogy a Suzuki szervizek ne haljanak éhen. A váltó jó, mint általában a japán autóknál, a kormány kicsi de jó fogású! Az autóból a kilátás minden irányban jó még hátra is, annak ellenére hogy sedán, a visszapillantó tükrök nagyok és osztottak jól használhatók! A csomagtere 500 liter mint egy barlang, a csomagtér alatt a pótkeréknél még akkora hely van hogy egy kisebb bevásárlást simán elnyel. Egyetlen hátránya hogy a csomagtér-fedelet tartó zsanér becsukott állapotban belóg a csomagtérben így figyelni kell arra hogy nehogy megsérüljenek a csomagok. De ilyen csak nagyon extrém körülmények között fordulhat elő mivel előtte az 500 literes űrt teljesen fel kell tölteni, ami nem lehetetlen de nehéz vállalkozás.
Az autó alkalmi vétel volt 1 millió Ft-os kedvezmény kaptunk rá pluszba még használtautót is beszámoltak. A kedvezményes árat és az autó felszereltségét tekintve szerintem nagyon jó vásárt csináltunk.
Későbbiekben még írok az új tapasztalatokról.

- Ez japán auto csak tankolni kell!

Hiezl Autóház
6500, Baja, Kölcsey F. u. 76.

Egyenlőre 10 majd ha kell változtatunk

Fenntartási költség (10) Évjárat 2007
Előző autója? Brava 1.2 SX Következő autója? Nissan Tiida most vettük!
Verdikt (8.9/10)

Nissan Tiida 2007 (2007)