Autók » Nissan » Qashqai (2013)

Qashqai 1.2 DIG-T

Aki jót akar magának elkerüli az 1.2 motort

Első japán autóm, eddig opel párti voltam! Mokka és e között vacilláltunk de az opel mérete nem lett volna elegendő számunkra.Ami még fontos nagyon jó hitelt kaptunk a Nissantól!!! Így a drágább autó a végén olcsóbb lesz. 1.2 benzinest választottuk,
a dieselt nem szeretem. 90 % ban városba használom. 115 le 190 nm bőven elég, ja és 800.000ft olcsóbb is mint a diesel!!! Sose térül meg a felár!!! /nekem/ Városi fogyasztásom a computer szerint 6.2 l igaz nem vagyok egy vadállat.
Nemrég érkeztünk haza a nyaralásból, 2700 km tettem bele,4 felnőtt + tele pakolt csomagtartó, pályán 130-140 tempó+ város+ országút 5.9 átlag!
Kívül- belül szerintem csodálatosan néz ki,kényelme megfelelő. 300-400 kilométer meg se kottyan a pilóta ülésben. Rengeteg praktikus tároló van benne, talán csak a hátsó könyöktámaszban levő pohártartót nem lehet normálisan használni! Kiszállni beszállni nagyon kényelmes,igaz hátul már nem annyira ott szűkösebb a lábtér! Olyan magasan ülök, hogy átlátok az előttem , várakozó kocsisoron.Ez nagyon jó!!! Csomagtartó nyaraláshoz kicsi, különben pont elég. Igaz nyaralni nem megyünk mindennap.Tele tették mindenfajta elektromos kütyüvel, ami rendszeresen sípol ha valamit nem jól csinálok. Okos telefon után itt az okos autó!!! Aki épp most gondolkodik a vásárlásán, mindenképp kérjen bele BIZTONSÁGI CSOMAGOT, óriási dolog. Engem már megvédett egy ráfutástól amikor oldalra néztem, miközben a sor megállt. Csipog míg nem fékezem!!!
Az eddig legcsendesebb autóm, 140 km/h- ig csak szél és gumi hang van.
Városban semmi, csak a fordulatszámlálón látom, hogy megy a motor.
Rengeteg extra felsorolni sem tudnám őket, viszont a start-stop rendszer működésére még nem jöttem rá. Ha kedve van leáll, ha nincs akkor nem.
Sokáig gondolkodtam, hogy valami negatívat is kellene írni nehogy elfogultsággal vádoljanak. Nem találtam semmit, csak a 1400 alatti motor fordulatot. Egyszerűen ha kis gázzal indulok nem akar menni. Nem fullad le, de nem gyorsul!!! 1500 magához tér, 2000 felett meg "beleszorulok" az ülésbe!
Nemsokára viszem az első kötelező szervizre,beszámolok majd róla,hogy olyan szuper e mint az általuk forgalmazott kocsi...

2023 február Hát már nem annyira felhőtlen a kapcsolatom az autóval. Nyaralás közben lerobbant, szakszervíz motorcserét javasol 105.000km!!!!!!!!
Állitólag selejtes sok százezer motor, én is ilyet kaphattam!
Franciáknál már sok ezren perelik a gyártót, gondolom nálunk ezt a költséget nekem kell benyelnem.
Majd jelentkezek, hogy mi lett a történet vége

2023 Márius hát sajnos itt a történetem vége. 3.5 millióért akartak motort cserélni benne, inkább ár alatt eladtam! A motor nagyon nagy csalódás volt, a kocsi többi része tök jó . Talán nem kellett volna a japánoknak egy francia motort tenni a kocsiba, akkor még 5 év múlva is nálam lenne... Írtam az importőrnek emailt , hogy mi történt kiváncsi leszek, hogy ajánlanak e valami kompenzációt.
Szemeztem egy új qashqaial de inkább egy másik japán gyártó autója mellett döntöttem.Nissan Rácz készit majd egy oktató filmet ami bemutatja mit kell csinálni, hogy ne menjen tönkre a motor idő elótt, vagy ha bekövetkezik mi lenne a megoldás.

2023 Május
Az importőr széttárta a karját, nem tud segiteni, így jártam!!! Azóta a Facebookon lévő qahqai csoportot olvasva egymás után írják hogy az ő motoruk is tönkre ment!
Lassan egy pertársaságot kéne alakitanunk!!! Főleg úgy, hogy a szakszervizek évek óta tudták milyen selejtes a motor, de eddig eltitkolták a vásárlók elöl, most hogy tönkrement ezt is elmondják!

- Eddig semmi!!!

Fenntartási költség (5) Évjárat 2014
Előző autója? Vectra Következő autója?
Verdikt (4.1/10)

Nissan Qashqai 2013 (2014)