Autók » Nissan » Qashqai (2013)

Qashqai 1,2

Szeretném szeretni

Többször vittem be az autót a szakszervízbe, de max annyi választ kaptam, hogy : biztosan elszennyeződtek a szenzorok és városi közlekedésre nem alkalmas. Megjegyzem, napi 2x8 km az út munkába és heti rendszerességgel megyek 50-100 km távolságra is. Egyik alkalommal sem oldódott meg semelyik problémám az autóval, de nincs időm naponta visszavinni, pedig lehet azt kellene. Az autó formája nagyon tetszik, az első ülések kifejezetten jól tartják a derekamat hosszabb úton is. Az 1,2-es benzines motor egy nyugodt vezetőnek bőven elég teljesítményt biztosít 5 személlyel és csomagokkal megrakodva is. Sajnos vizes úttesten az indulásnál rendszeresen kipörögnek a kerekek, szinte lehetetlen lendületesen elindulni. A dinamikus indulást az automata fék is gátolja, aminek kell kb 1 mp mire kienged a kuplung felengedésekor. Az átlag fogyasztását nem lehet 7,5 l alá vinni a legóvatosabb közlekedési stílusban sem. A csomagtartója aljába bebuggyesztett 2 db deszka nem nagy ötlet és nem is túl erős tartású. Mindezek ellenére nagyon tudnám szeretni ha üzembiztos lenne. A közeljövőben el szeretném juttatni egy jónak mondott Nissan szervízbe, hátha megoldódik a dolog.

- Esti leereszkedő pára, eső vagy köd esetén az összes front szenzorhiba villog . 2x állt le forgalmas helyzetben "SYSTEM FAULT" hibával. Ilyenkor mintha 2 henger menne és kb 100 m múlva teljes leállás. 5 perc múlva simán indul és pár hónapig megy mintha semmi nem történt volna.

Veszprém Renault-Dacia-Lada-Nissan szakszerviz

Fenntartási költség (5) Évjárat 2018
Előző autója? 207SW Következő autója?
Verdikt (4.3/10)

Nissan Qashqai 2013 (2014)