Autók » Nissan » Primera (2002)

Primera 2.0 Acenta

Jó volt, mikor jó volt, majd életünk megnyomorítója lett...

Első autónak vettük 10 évesen, mert tetszett az alakja/formája, meg mert "megbízható japán".
Pozitív:
Nagy autó kívül-belül, bőven elfértünk benne, nagy csomagtér, 4 embernek is elég.
Nem vagyok versenyző típus, így a menetdinamikája is megfelelő volt.
Gazdag felszereltség, mely általában megfelelően működött is.
Szerettük...egy darabig.
Negatív:
A már elejétől érezhető negatívumok, a zavaróan feszes futómű és hogy valami mindig nyüszögött, zizegett, csörgött bent vagy kint... de ezzel együtt lehetett élni.
Majd bő fél év után (10000 km-enkénti olajcsere és átnézés mellett) kezdődtek az először apró elektromos hibák, melyek gyorsan orvosolhatók voltak...
De szűk másfél év után indult az igazi kálvária: az autó egyre gyakrabban random lefulladt (automata váltós..), először csak 2-3 hetente, majd a vége felé egy kb. 4 km-es városi út alatt kb. 8-10x... Ezek után vagy hajlandó volt elindulni, vagy nem (trailerezve is volt...). Számos szervizben megfordult (szakszervizben is), ahol általában nem hozott hibakódot, így főleg vállhúzogatást kaptunk, ha volt hibakód, az szerelve/cserélve lett, de továbbra is jött a probléma. Mivel az utolsó 6 hónapból 3 hónapot állt szerelőnél és nem sikerült megjavítani, inkább visszatértünk az autómentességre... (az autószerelőkkel alapvetően pozitív tapasztalataink voltak emberileg, ha a hiba nem is derült ki)
Alapvetően szerettük volna, ha engedi, de ezt nagyon megnehezítette, így nem volt könnyes a búcsú...

- - zárlatos index - - tempomat - - motorvezérlő elektronika - - kormányműből olaj folyás (ömlés...) - - motroból hasonló - - x-akták (ismeretlen hiba, mely hónapokig nem került felderítésre)

Fenntartási költség (5) Évjárat 2004
Verdikt (4.1/10)

Nissan Primera 2002 (2002 - 2007)