Autók » Nissan » Pathfinder (2013)

Pathfinder 3.0, V6

3.0 D, VÉHAT

8 évig Pathfinderem volt, a 2,5 literes verzió.
Azt is újonnan vettem, semmi komolyabb baja nem volt a 8 év alatt.
Amikor eladósorba került, sokat gondolkoztam azon, hogy vegyek még egy ugyanilyet, vagy nézzek más autó után. Sok autót teszteltem, de a végére csak a Grand Cherokee és a Pathfinder maradt. A végén aztán a 7 ülés no meg az ár miatt a Pathfinder mellett maradtam.
Mivel kifutó modell, már csak a raktáron levők közül lehetett választani. Igaz nagy kedvezményt kaptam az autóra.
Szerencsére volt egy olyan ami tetszett, méghozzá a motor miatt.
Ég és föld a két autó motorja. Ha jól tudom ez a 3 literes az Infinitiből jött.
Kellemesen mély duruzsló hangja van, nagyon tetszik.
230 lóerő sokkal erősebb mint a másik, amely 171 volt. A nyomatékról nem is beszélve.
Automata váltója 7 sebességes, és nagyon finoman vált. Az autó maximum felszereltségű.
Fogyasztása 2 literrel több, azaz 10,5 - 11 liter átlagban.
Mivel az autó nem mai fejlesztés, ezért nincs ellátva a mostani gadgetekkel.
Minden van benne amit bele tudtak gyömöszölni, de pl. nincs holttérfigyelő, sávelhagyó stb kütyü.
Mondjuk nem is hiányzik. Van Nissan Connect rendszer, HDD, DVD, navi (nem túl aktuális térképpel) tolatókamera, stb.

Nagyon sokat javítottak a futóművön is. Már nem ráz annyira mint a másik, sőt nagyon jól elnyeli az utak egyenletlenségeit.
A réginek a klíma volt a gyenge pontja, pontosabban hátul nem volt valami erős. Az újban már külön befúvók vannak, külön lehet állítani a hőmérsékletet.
Mivel az autó 7 üléses, ez egy hasznos extra a hátul ülőknek.

2 hónap alatt 10.000 km-t sikerült beleraknom, ami tudom nem sok, mármint a népítélet szempontjából.

De igyekszem majd évente egyszer frissíteni, beszámolni a hibákról.
A fentiek csak első benyomások voltak az autóról, bár azért mentem vele rendesen...

UPDATE 2015 december

Már több mint 40,000 km van az autóban. Továbbra sincs semmi gond vele, nem is lehet :)
A fogyasztás viszont elég sok, 11 liter vegyesben, ami kb 20% várost és 80% egyéb.
Autópályán 145km-es sebességgel 12 litert nyel.
Ez kb 2-2,5 literrel több mint a kisebb, 2,5 literes motor. De ez automata, hathengeres...

- Egyelőre semmi.

Fenntartási költség (5) Évjárat 2014
Megbízhatóság (10) Vezetett km 42000
Előző autója? Pathfinder 2006, 2,5 Következő autója?
Verdikt (7.9/10)

Nissan Pathfinder 2013