Autók » Nissan » Note (2006-2012)

Note 1,5 TDI

A család kedvence

Full extrás diesel Nissan Note -ot vettünk 2008-ban és azóta is ez az autóm. Soha nem volt meg még ilyen hosszú ideig autóm, talán ez is bizonyítja, mennyire meg vagyunk vele elégedve! Nagyon szeretem, szuper jó autó, mozgatható a hátsó ülés, így igen praktikusan lehet vele szállítani, ha épp bevásároltunk az IKEA-ba vagy máshol. Kétrészes a csomagtartó, ami nagyon praktikus, jól lehet benne pakolni és minden elfér alul - felül és normális pótkereke van.
Kb 5 éves koráig évente elmentünk vele Münchenig és vissza egy rokonunkhoz, egyébként főleg csak a környékünkön és Balatonra jártunk vele. Amikor visszahívás volt a légzsákok miatt, akkor a szakszervízbe kellett vele menni.(Írtam már, hogy ott nem voltak jó tapasztalataim az évek alatt, ami sajnos most sem változott. ) Kicserélték a légzsákokat és azóta nem égnek a klíma és a fűtés visszajelző gombok. A szakszervíz mondta, hogy én bizonyítsam be, hogy jók voltak... Hálát adtam, hogy eddig sem hozzájuk vittem az autót szervizeltetni. Lehet ezért ilyen tökéletes 13 éves korára. Most bontóban kell hozzá panelt keresnünk, mert a jó szervíz szerint nem lehet csak egyszerre javítani az egészet. Az autó diesel, 1,5-ös motorral, nagyon nagy ereje van, jól gyorsúl, lehet vele hegymenetben is előzni és 4,5 az átlagfogyasztása, ami ilyen drága benzinárak mellett, szuper jó!

- Az első évben a márka szervízhez vittem, rendben is volt minden, mire közölte a munkafelvevő, hogy a következőre már jó sok pénzzel jöjjek, mert majd ez is kell meg az is kell. Utána a környékünkön dolgozó szervízbe jártam, ahol mindig olajat is cseréltettem és közben megnézték alulról is, mindenhonnan, hogy van-e gond. Nem igazán volt addig míg bele nem mentem egy kátyúba, (köszönet a magyar utaknak) ami után fura hangot hallottam, így irány a szervíz. Csapágyat kellett cserélni. Természetesen mindig az olajcseréket és a fékbetét cseréket is elvégeztettem. - 9 éves korára tönkrement a hátsó ablaktörlő motor, így azt ki kellett cserélni, egyéb meghibásodás a 13 éves koráig nem volt.

Duna autó szakszervíz (borzalmas)

C & C autószerelő és autóalkatrész műhelyLackó a legjobb!

Fenntartási költség (10) Évjárat 2008
Előző autója? Picasso Következő autója? S- Cross lesz majd talán egyszer