Autók » Nissan » Murano (2008)

Murano 2.5d Executive

Bulldózer

Az autot 3 evesen, 30e kilometerrel vettem. Egy olyan autot kerestem, amit degeszre tudok pakolni, ikea butorok is belefernek, hasznalni tudom 2-3 ezer kilometeres utazasokra es van benne ero. Nem utolso sorban automata valto, tempomat, panoramateto, navi - ezek voltak a kriteriumok. Sokaig az hunyadi ix35-ot nezegettem, majd szembejott ez. A ket kocsi kozott anyagminosegben eg es fold a kulonbseg, a hunyadi fapadossaga utan mintha egy premium autoba (pedig nem az) szalltam volna at.

Pozitiv:
Imadom, hogy a 180 loero kiszolgal, pont elegendo, autopalyan barmikor biztonsagosan tudok elozni es 180 km/h-ig tokeletesen hajthato, utana mar erolkodik. Imadom, hogy telen amikro az autopalya belso savja be van havazva, ugy megy rajta, mint a kes a vajban. A bose hangrendszerrol is csak odakat tudok irni, ilyen dinamikus hangzasu autom meg sosem volt.

Lehetne jobb is:
Az ulesek nagyok, szelesek, de oldaltartasuk nulla. Anyosulesen menet kozben aludni nem az igazi benne. Jo lett volna, ha az ulesek picit hosszabbak lennenek. A diesel motor eleg hangos, habar ez kulonosebben nem zavar. Lehetne tobb, praktikus rekesz, illetve a kesztyutartoba kvazi semmi sem fer be. Ezen kivul nem tudom ertelmezni az rca csatlakozot. Komolyan, itt mire gondoltak a mernokok? Ezen kivul az auto massziv 2.5 tonna: sulyado + eszi a gumikat. Az auton igazabol a gumigarnitura az igazi koltseg.

Hibak:
60000 kilometert tettem eddig az autoval meg, evente olajcsere es az eloirt szervizek betartasaval. Eddig semmi hiba nem jott elo, egyedul a csomagtarton jott le egy kb 1 centimeteres helyen a festek automosas kozben. Fura.

Soha senkinek rosszabb autot.

- Eddig semmi.

CSL Auto

Fenntartási költség (4) Évjárat 2011
Előző autója? Jazz Következő autója?
Verdikt (7.7/10)

Nissan Murano 2008 (2008)