Autók » Nissan » 350z (2007)

350z 3.5 V6 313 LE HR

Utcai hangyász

Civic 1.8 UFO-ból ültem át ebbe a vadállatba :)
20-as éveim vége felé amíg nincs család stb úgy éreztem még belefér és megtehetem a 2 üléses autót, illetve már 6 éve volt nálam a Civic is, így vágytam egy igazán sportos utcai autóra, ezért esett a Z-re a választásom. Nézegettem még Audi TT-t, illetve Civic Type-R-t is, de úgy gondoltam, hogy "ugyanolyan" kinézetű Civic-be nem szívesen ülnék át, illetve a 2.0 TFSI Audi sem vonzott túlságosan a turbóval illetve a kis mérete miatt (192 cm vagyok).

Az autót nagyon szeretem. 140 LE után a 313 LE némi türelmet és időt vett igénybe amíg megszoktam. Nagyon erős a gép, nem könnyű még szándékosan sem kidobni a seggét.
Minden működik rajta, minden gyári kivéve az első fényszórókat.
Azért kissé mosolyogni való, hogy 2008-ban még kazettás magnó és audio cd olvasására képes cd táras rendszer van a kocsiban, de nem ezért szeretjük :)

Szereti fogyasztani a benzint:
15 körül van a városi fogyasztása
10 körül az autópályás

Illetve szereti fogyasztani az erősnek vélt BMW autós csodákat is.

később update

- - Vezető felőli ajtónál kívül egy műanyag megadta magát, vissza kell ragasztani - - Vezető felőli ablaknál ha automatán próbálom felhúzni az ablakot akkor a végállásnál visszaenged 10-20 cm-t, ez megoldásra vár egyenlőre - - Első fényszórók rosszul vannak beállítva, ezek beállítására a napokban fog sor kerülni - - Difi hangos, sípol, annak ellenére, hogy olajcsere megtörtént benne, ez is megoldásra vár egyenlőre. - - Ezen kívül az összes olaj le lett cserélve benne, mindenből MOTUL-t kapott. Azt gondolom, hogy a difin kívül a leírtak nem nagy költségek és hibák.

Mindent saját magam illetve baráti segítséggel oldottam meg egyenlőre, nem szervizi segítséggel, mivel sok márka illetve márkafüggetlen szervizben sem láttak még ilyen autót, jobb ha olyan nyúl csak hozzá aki tudja hova nyúljon.

Fenntartási költség (6) Évjárat 2008
Előző autója? Civic 1.8 UFO Következő autója? Type-R 9 vagy 10 gen