Autók » Mitsubishi » Outlander (2007-2012)

Outlander 2.0 Di

Férfias családi auto

A Hoványnál vettem Szegeden, és kifogástalan kiszolgálást kaptam, mind az ajánlatadás, mind pedig a lebonyolítás során.

Alapfeltétel volt, hogy legyen benne kapcsolható, és ne fix négykerékhajtás.
Alapvetően külsőre tetszett meg az auto. Női autót nem akartam, így a Honda CRV, Toyota Rav4 kiestek, Qusquaj belül alacsony, ja és ezekben nem kapcsolható...,a KIA-hoz meg nem volt elég bátorságom. A Nissan X-trail belsőre jobban tetszett , de amikor beültem egy X-trailbe aminek tetőabalaka volt és legalsó ülésállásban is hozzá ért a hajam a tetőhöz, akkor már nem volt nehéz eldönteni, hogy nem a Suzuki Ignis külsejére emlékeztető, bár tesztekben agyondicsért X-trailt választom.

Amikor átvettem az autót az eladó azt mondta, hogy kb. két nap kell mire meg fogom szokni, korábbi benzines autóm után. Amikor kikanyarodtam a szalonból a főútra gyorsan le is fulladt, persze rájöttem, hogy 3-asban indultam, ami elég ciki, de legalább nem 1-esbe fulladt le. Azért az 1-esben indulást picit szokni kell, elég rövid a kuplung út, legalább is a korábbi autómhoz képest.

Egy hét után az a véleményem, hogy aki nem egy 20 millás 300 LE-s állatból ül át, annak nagy élmény lesz, hogy milyen brutálisan meglódul, ha az ember rálép a gázra, mindegy hányasban van +/- egy fokozat nem érdekes. Amikor beindul már csak az a kérdés, hogy lehet vele megállni, azt is brutálisan, egyszerűen megáll a két tonna.

A motor hangja amig hideg egész ijesztően traktoros, de amikor bemelegszik és 140-150 el mész az autópályán, meglepően kicsi a hangja, még halkan is lehet benne komoly zenét is hallgatni.

Remélem pár év múlva is jó véleményem lesz, ha nem felejtem el majd kiegészítem ezt az írást.

- Nem romlott el semmi, jól is néznénk ki!

Méh sehova

Fenntartási költség (8) Évjárat 2008
Előző autója? sx4 4wd Következő autója? SUV
Verdikt (8.1/10)

Mitsubishi Outlander 2007 (2007)