Két Carisma után Lancer
Szöveges ítélet
Harmadik Mitsubishim, mivel a Carismát már nem gyártják, kénytelen voltam váltani. Kicsit keskenyebb, kicsit magasabb a Carismánál, kevésbé arisztokratikus és sportos, de a belső tere szebb. Plüss ülései igen kényelmesek, és jó, hogy kartámla is van benne. Kár, hogy nem nyomógombos a csomagtérfedél, és az is hiba, hogy a zsanér belóg a csomagtérbe, de egyébként tökéletes autó. Testvérei, a Mazda 3, Toyota Corolla, Ford Focus stb. mind drágábbak. Ebben semmi extra és semmi fölösleg nincs, minden jól kézreáll, van elég pakolóhely, jó a vezetési pozíció, nagyobb sebességnél (170-180 km/h) sem zajos.
A fékekre (a Carisma óta már megszoktam) az átlagnál többet kell költeni, a betétek hamar kopnak, a csikorgás idegtépő (külföldön szokott kezdődni, még "odafelé" ). A hűtőventillátor kezdett gyengélkedni és zörögni a nyár elején, klíma tisztítása, szűrőcsere stb. megoldást adott.
Az autót 2008 januárjától használom, azóta 93 000 km-t tettem bele (napi 120-150 km-t autózom). Csak jót mondhatok.
Hibalista
- Féktárcsák közül valamelyik "ütött", felszabályozás után átmeneti tünetmentesség, de később szükségessé vált a négy tárcsa és betétek cseréje (80E FT)
Ide hordtam szervizbe
G.L (Hatvan)
Értékelése: 10
Képek az autómról
Fenntartási költség | (4) | Évjárat | 2006 |
Kényelem | (7) | Használati időtartam | 2 év |
Teljesítmény | (7) | Km vásárláskor | 32000 |
Megbízhatóság | (9) | Vezetett km | 90 |
Szerviztapasztalat | (10) | Átlagfogyasztás | 6 l |
Előző autója? | carisma (2x) | Következő autója? | Lancer |
Ennyire szerette | (10) | Megérte a pénzét? | igen |
Verdikt | (7.9/10) |
