Autók » Mitsubishi » Colt (1995-2004)

Colt 1,6 GLXi

Regivagasu "ugro" szivomotorja kivinne vilagbol

Elsö autonak vettem, kis autot kerestem, viszonylag fürge motorral (Vti nem fert bele a keretbe :( ).
A motorja tenyleg elnyühetetlen, ha rendesen karban van tartva. Sosem volt vele gondom. Meg a regi szivos autokra jellemzöen "ugrik". Jo a gazreakcioja.
Autopalyan is lehet vele tartani a tempot. Volt, hogy egy fel even at Nemetorszagbol ingaztam vele ket harom hetente. Viszi a 200-at, ugy hogy nem retteg benne az ember.
1 tonna alatti tömeg igazan elvezetes jargannya teszi. Nem olyan mint egy Civic vti, es föleg nem mint valami tenyleg erös auto, de kezdö autonak nagyon jo kedvcsinalo.
Ami nagyon atlagon felüli az a valtoja, hihetetlen milyen elvezet vele valtani. Pontos, jo erzesü a mechanika.
Nagyon megszerettem, amig nalam volt. Fiataloknak mindenkepp javaslom.

Ami nagyon tetszett benne:

++ megbizhato auto (meg 200.000 km felett 17 evesen is problema nelkül atkelt velem az Alpokon 800km-es uton oda vissza)
+ viszonlyag fürge
+++ strapabiro motor (Ahogy a nemet ADACban jellemzik tenyleg unkaputtmachbar)7 evesen vettem 47.000 km-rel es 220.000kmig volt meg 18 eves koraig.
+ keves szerviz
+ Takarekosan is hasznalhato(5-ik fokozat nagy attetelü)
++ Futomü jo utfekvest biztosit, elvezetes a vezetes vele.
+++ Valtoja nagyon jo. Elvezet valtani vele
+ könnyü hifi szereles benne. Erösitö befer szepen az ülesek ala. A magas hangszorok pedig a legbeömlök möge szepen elrejthetöek.

Ami kontra:
- hatso ülessor helye kicsi (gyereküles nelküli gyerekeknek talan)
- Kuplung gyenge, sok varossal hamar tönkremegy(Legalabbis 120.000 km-nel kuplungkinyomocsapagy csere nekem korai)
-- Ülesek elegge hamar "kiülödnek" 150.000 km-körül mar erzödik a különbseg a vezetö es az anyosüles között. Keves a szivacs is bennük oldaltartasuk szinte nulla
- ha törik valami akkor az draga. Suzukihoz, vagy mas Eu-s kortarsahoz hasonlintva
--- rozsda megjelenik 15 ev kor felett eleg masszivan (Mindezt ugy, hogy 2X is alvazvedöztem megelözes celjabol) HAtso kerekjarati ivek, es tanknyilasnal volt föleg rozsdas.

Fogyasztasa elegge sebesseg, es hasznalat függö.
5,1- 8,2L / 100km között volt nekem. Mindekettö autopalyan. elsö 120-as viszonylag allando sebesseggel egy uton (900km) keves megallassal. Masik szinten autopalya, de 160-180 km/h között utazva(ug
Altalanossagban elmondhato, hogy
orszaguton 6-6,5 Liter
varosban 7-7,5 Liter

Nagyon eszerethetö kis auto, az 1,6 motor pedig fürgeve teszi.

Hirdetes mind vetelkor, mind eladaskor 1 napig volt csak fennt :).

- Kuplungkinyomo csapagy kb 120.000 km - Kipufogo közepso resze szetrohadt 160.000 km - Ablaktörlö szenkefe tönkrement 130.000 km - Hatso kerekjarati iv, es tanknyilas rozsda 150.000 km

McElek Erd. Alapos korrekt szakember a Mitsubushik nagy tudoja. Sosem volt gond a javitassal szervizzel. Mindig hataridöre elkeszült az auto megfelelö karbantartassal, szervizzel. Csak ajanlani tudom.

Fenntartási költség (9) Évjárat 1997
Előző autója? Következő autója? Avensis kombi