Autók » MG » Zs (2001)

Zs 2.5

Értelem és érzelem, de nem Jane Austen módra

Négy hónapja van sajátom, de közel négy éve vezetek MG-t hébe-hóba, így a 4000 km-es megtett út csak egy szelete az MG-vel, MG-ben szerzett tapasztalataimnak.

Sense and sensibility... szívvel vállalt, és észérvekkel messzemenően igazolható választás, hiszen a sportos, szemből a bekapcsolt ködfényszórókkal már-már agresszív, ugyanakkor legkevésbé sem hivalkodó külső az egyik legjobban vezethető autót burkolja. Pazar futómű, már-már négykerékmeghajtást idéző stabilitás a kanyarokban, nyomatékos, szépen hangolt V6-os motor (a kipufogó a gyárinál sportosabbra lett cserélve, így igazán élvezetes a hangja), pontos, bár határozott kezelést igénylő váltó. Csendesen elsuttogom, hogy kényelem és belső finomságok terén még lett volna hova fejlődni, de e téren lehetünk nagyvonalúan elnézőek, a kormány fogása és az ülések tartása ugyanis példás. A sivár beltér sem egészében, sem részleteiben nem kínál esztétikai élményt, a vacak műanyagok tüzetesebb megszemlélését és a szükségesnél nagyobb gyakoriságú tapogatását kerüljük. Pótkerék nincs (csak vmi defektjavító szett, aminek gyakorlati használati értékével kapcsolatban komoly fenntartásaim vannak), a csomagtartó mérete - valószínűleg ennek is köszönhetően - kifogásolhatatlan.

Hibája semmi (az ismeretségi körben ugyanez a tapasztalat, már 90ezer km-en túl van az óra, de azon kívül, hogy ott kezdetben a klíma használatakor víz csepegett az utasoldali lábtérbe, no problemo). Ja, az enyémnél néha kigyullad az SRS visszajelző lámpa, ha az utasoldali ülést elállítják, de ezzel együtt tudok élni, asszem.

Használt ára a gyár megszűnése ill. a márka kínai kézbe kerülése miatt köszönő viszonyban sincs az autó értékével, nem is csoda, hogy alig forog a piacon - pedig érdemes rá vadászni. Meg ellenfelekre a piros lámpáknál :)

- Eddig semmi. Néha kigyullad az SRS-visszajelző lámpa, ha az utasoldali ülést elállítják.

Még nem volt rá szükség.

Fenntartási költség (5) Évjárat 2003
Előző autója? Civic VTI 1.6 Következő autója? megtartom örökre :)
Verdikt (6.6/10)

MG Zs 2001