Autók » Mercedes-Benz » Viano (2004-2010)

Viano 2,2 CDi K

Szeretjük, meghálálja de költünk rá!

Sziasztok!

Egy 2001-es V220CDi után érkezett a családba a 2005-ös évjáratú törés és rozsda mentes kis csillag azaz a legrövidebb karosszéria méretű Viano! A megszokott 2.2 CDi motor automata váltóval!
Nagyon szeretjük kényelmes és nagyon szép belülről, teljesen személyautós egyáltalán nincs kisbusz érzése az embernek.
Az első össze veszésünk télen történt le esett egy kis hó és a drága csak a kerekeit forgatta mint a kis gyerek mikor hisztizik , hogy már pedig ő nem megy sehova. Egy kis tologatás , ösztönzés után rá jöttünk lendületből kell vele ilyen útviszonyoknál autózni!! És nagyon oda kell figyelni a téli gumi évjáratára és minőségére. De azért így sem egyszerű !!!
Ezek után jött az új év ,szilveszter a km átlépte a 300-at és jöttek a bajok. Álló helyzetben rugó törés(130e Ft) teleszkóp csere is lett, reggeli indítás után töltés lámpa világít(60e Ft)... És mikor be melegedet az autó az LCD kijelző(30e Ft) olvashatatlanná vált... Pár hét és halható hangon jelezte a kardán , hogy ő is szeretne egy kis felújítást (130e Ft)..
Újabb pár hét majd világít a sárga tengeralattjáró lámpa :) EGR csere (90e Ft)
Majd egy kis nyugalom után jött a tavaszi nyár amikor is kiderült klíma nem hűt.. Kompresszor csere , át mosás.. (300e Ft) és a csere közben kiderült a kormányműnél olaj szivárgás így ott is egy kis felújítás.. (80e Ft)
Ekkor olyan 315-320 körül állt az óra...
És az óta csak megyünk megyünk és megyünk vele!! Jelenleg 360-nál járunk és boldogak vagyunk bár most szemezek egy 4 matic-al :)

- Rúgó törés,Kardán felújítás,Generátor,Kormánymű,Klímakompresszor, Kilométeróra kijelző, kipufogódob, EGR szelep

Ismerősöm

Fenntartási költség (7) Évjárat 2005
Előző autója? V220 CDi Következő autója? Viano 4matic
Verdikt (8.3/10)

Mercedes-Benz Viano 2004 (2004)