Autók » Mercedes-Benz » Viano (2004-2010)

Viano V6 CDI

Big Attack Viano 3.0 V6

Brutálisan megy!!!...Másképpen nem tudom kezdeni..Olyat gyorsul,hogy elájulsz...
Nos!.:-)
Németországból hoztam az autót lassan két éve,180ezer klcsivel.Sajnos reggeli órákban vettem és kipróbáltuk a klimát,de a hidegben óráknak köszönhetően,úgy éreztük,hogy rendben van a klima!.NEM Volt rendben!.Itthon vettük észre,hogy nem müködik...Sebaj ennyi bele fér...:-)Kicserélem a hütőt és Csá!...Nagyon komoly szerelést vesz igénybe egy ilyen alaktrésznek a cseréje...Az egész elejét le kellett bontani,nagyon durva ahogy ez a V6-s motor be van paszírozva az autóba...Ezért cseréltem az ékszíjat,görgőket,feszítőt ha már ennyire a merciék felatták a feladatot...
Minden rendben is volt pár ezer kilcsiig...Aztán egyszer csak az autó piros lámpánál felpörgött indulásomkor,fokozatok nyente,lükvercbe erős rántás-ugyanez D fokozat berakásánál is...Engine lámpa fel és már mondtam is magamban,hogy Jáááájjj baszki tesvirem mint vettem:-)
Az történt,hogy az autó szervíz módba kapcsolt 40 Km/h-nál többel nem ment,és csak a harmadik fokozatban müködött az autó,azaz D-ben volt de a váltó a 3.dik fozatot kapcsolta.Begurultam vele a Kárpátba,computer...rögtön kiírta:automata elektronika,Partikfilter hőmérsélkleti szabályzó....Ja miközeben elakadás jelzővel gurultam a városban a szervízig a 6.dik izzitó gyertyám is beszart.
160ezer volt a javítás,pár nappal később így egybe az egész...a motor előmelegítő romlott el 190ezerért...Azóta nem volt semmi komoly baja,minden jól müködik és hajnalban télen kormányról vezérelt előmelegített autóba szállok be. Téli kabátot már nem is hordok.
Sajnos a magyar utak adtak a kárpítoknak...pici zörej van a kátyúk miatt,de sima úton suhan...Aprópó!.:-) Suhan???!!!Eszméletlen minden tartományban,bátran előzők vele extrém helyzetekben is.204-t mentem vele GPS szerint..
Később folytatom...

- Kilamhütő,Részecske szürő hőmérsélkleti szabályzó, Automatváltó elektronika,a többi szokásos kopások miatt görgők,ékszíjak,betétek...

Mercedes Papass Kárpát utca

Fenntartási költség (5) Évjárat 2006
Előző autója? E290 Következő autója? Viano
Verdikt (8.7/10)

Mercedes-Benz Viano 2004 (2004)