Autók » Mercedes-Benz » Vaneo (2002)

Vaneo 1.7cdi

Az apartmanozó családfő esete a Vaneoval

Ott kezdem, hogy a Népitélet az autóvásárlás bibliája. Mindenki hozzá tudja tenni a magáét, és lehet belőle meríteni is bőven. Ebből kiindulva szeretnék valamit visszaadni azoknak, akik már itt írtak másokat segítve a döntésükben, és esetleg újabb autó vásárlásán törve a fejüket örömmel vennék naguk is a hasznos tapasztalatokat.
Na én hülye voltam.
A vásárlásnál kritérium volt, hogy dízel legyen, 7 személyes, lehetőleg tolóajtós, normális fogyasztással, és német gyártmány. Vágyaim netovábbja volt már régóta, hogy legyen egyszer nekem is Mercim. Mert nem divat lopni úgy mint a bömcsiket, audikat, mert ez volt apáink, nagyapáink álma is, és a család bővülése is indokolt egy komolyabb járgányt. Miután családunk apartmanokkal foglalkozik és gyakorta kell kiugrani a turistákkal, azok böröndjeivel a reptérre, így kiemelten fontos szempont lett még a megfelelő számú ülések ki- és beszerelése sec-pec alatt. Így került képbe a Vaneo. Ez a kép aztán kezdett kifakulni, mint valami rossz polaroid felvétel.
Elkövettem azt a hibát, hogy az itéletekből csak a jót vettem ki, és legyintettem, amikor rossz tapasztalatokat olvastam. Ha valaki ilyen lenne, az nézze a Minimaxot inkább, ott vannak mesék, itt a valóság.
TERPESZTÉS: egy nőtól szívesen vesszük, de egy Mercitől nem! Itt olvastam, hogy Németországban a hátsó tengelynél tapasztalt "terpesztések" miatt voltak visszahívások. Itt Magyarországon (utólag keresve sem) nem találtam ilyet. Így 6 fővel, Olaszországból hazafelemenet a horvát autópályán elszállt az egyik hátsó, majd Zalaegerszegnél a másik hátsó gumi. Félrekoptak. Ilyenkor a defekttömítő sem segít. A pici fiam ekkor volt fél éves - hát nem kívánom senkinek.
VÁLTÓ: annyi rosszat olvastam az automatákról, így én 5 sebességes manuálisat választottam. Mindhiába. Kétszer hagyott az út szélén. Elsőre valami határoló ment tönkre, a bontóból 5000.-ért beszereztem, másodjára 4. sebességben maradt.
CD lejátszó: lemez bent maradt, elvíttem egy hiradástechnikai szerelőhöz megjavítattni, aztán eladtam, vettem bele inkább 2 din-es DVD-et, imádta a kölök, no meg a külföldi vendégeim. Itt megjegyezném, hogy ebbe a típusba be lehet szerelni 2din fejegységet, sajna sok márkába már nem.
ÜLÉSFŰTÉS: mint a népmesékben, hol volt hol nem volt. leginkább az bosszantott, hogy a vezetőülésben ment tönkre.
VÍZPUMPA: elkezdett kerregni, szóval gyorsan cseréltük.
FÉK: berohadt. Hegesztővel kellett melegíteni, hogy szét tudjuk szedni.
És a fenti dolgokat egy szervizkönyves, szép állapotú 8-9 éves autótól nem szép dolog produkálni.

Azért írjunk jót is: a motor elég erős volt, és hozzá normális fogyasztás párosult. Max 8l városban. Ezt gyakran 6 fővel, böröndökkel kell elképzelni. Miután magasan ül benne az ember, jól rálát a forgalomra. A karosszériában van anyag, ám a kerékíveken már elkezdett "karfiolosodni" - 10 éves merciken sajna ez típusbetegségnek számít. A tolóajtó imádni való, nem ütöd le sem a magad, sem más kocsiját. Néhány pillanat alatt ki lehet venni a hátsó ülés bármelyikét. Mi ide tettük be a Stokke - kicsinek nem mondható - babakocsiját. Az üléseket le lehet hajtani, így ha az Ikeába be kellett rongyolnom egy ágyért, mert valamelyik fapados vendég tönkrevágta az ágyat, akkor délutánra a következő vendég már új ágyikóban dőlhetett le. Szinte minden ágyméret belefért.

- váltó 2x - dupla defekt - CD lejátszó - ülésfűtés - vízpumpa - fék - aksicsere

Kronome autójavító műhely, Budapest XX. Zalán u. Megfizethetó, lelkiismeretes. Korábban Fiat Stilóval, most A Mercedes-szel, és Smart Fourrorral is odajárunk.

Mercedes Bontó, Szigetszentmiklós-Csepel Mo leágazás. Nagyon korrekt. Ezért is vettünk újabb A Mercedest.

Fenntartási költség (7) Évjárat 2005
Teljesítmény (8) Km vásárláskor 204248