Autók » Mercedes-Benz » E (2006-2009)

E E200

E200 CDI - Úgy néz ki bejött!

Legelőször le kell szögeznem hogy az autó még csak 10 hónapja használom. Éppen eladtam a Citroen C5 X7 kombimat és még nem volt meg a kiszemelt. Sok márka és típus szem elé került a légyeg hogy nagy legyen és kombi. Végül a MB rajongó apám hívta fel a figyelmet egy 2008 W211 (S211)-re amiben 107000 km volt. "Na persze!" - mondtam, de az eladó kezembe nyomott egy lexikon vastagságú papírköteget ami igazolta az autó futásteljesítményét. A beltere is azt sugallta, hogy ezt az autót alig használták. Ahogy egy ismerősöm mondta, ennek még új szaga van belül. Nem volt olcsó, de nem kellett sokat gondolkodnom hogy megveszem. Ugyan még nem tettem bele szignifikánsan sok kilométert, de igyekszem ezt az írást mindig kiegészíteni a jövőbeni tapasztalokkal.
Ami az első érzésem volt az autóval kapcsolatban, az hogy masszív és érezni hogy van alattam valami. Nem egy versenyautó ezzel a 136 LE-s dízel motorral, de nem is arra vettem. Tudom, hogy fel lehetne piszkálni egy "kicsit", de még nem érett meg a gondolat. Egyelőre megvagyok ezzel a teljesítménnyel is.
Kényelem: A Citroen után nehéz bármit is mondani. A franciák értenek a kényelemhez. Ettől még nem érzem kényelmetlennek a Mercit. Csak olyan németesen precíz és masszív, bár nem olyan "átölelő" mint a Citroen-é volt.
Hibák: A vétel után a hátsó ablakmosó megadta magát. Lehet hogy csak egy biztosíték de nagyon nem érdekel (majd megnézem), mert annyi mocskot nem vesz fel ahhoz képest hogy kombi.
Fenntartás: Őszintén? Kb. ott van egy olajcsere ára mint egy hasonló kategóriás Ford, Renault vagy Citroen. Sokan (köztük voltam én is) azt gondolják hogy mivel Mercedes ezért horribilis a fenntartása. Nem mondom hogy olcsóbb de nem is vészesen drágább. Persze ezt még csak az olajcsere tapasztalata alapján írtam.
Megbízhatóság: Eddig még nem hagyott ott sehol, de valahogy nem van egy érzésem hogy itt nem igazán fog előfordulni az hogy egy Horvátország út közben szorul a gyomrom hogy vajon hazaérünk-e.

- Hátsó ablakmosó

Bergő-Hezso Kft. Székesfehérvár

Fenntartási költség (7) Évjárat 2008
Előző autója? C5 X7 Következő autója?
Verdikt (7.6/10)

Mercedes-Benz E 2006 (2006)