Autók » Mercedes-Benz » E (2002-2006)

E W211 E270CDI Avantgarde

Idovel minden emlek megszepul :)

Vagytam ra, megvettem 2 millioert 14 evesen, azt gondoltam, ha magyar auto, jo lesz, nem volt az :D

Majd 1.5 evvel es 800 ezer - 1 millio forinttal kesobb 1.7 korul eladtam :D

Megerte a penzet, na :D

Nem legrugos volt, hanem hagyomanyos, remek kenyelemmel. Az ulese nekem nem jott be, bar nem mondanam kenyelmetlennek.

Kezivaltost akartam, az is lett, feltem az automata nyugjeitol - lett helyette mas. :D

Fogyasztasa mellbevago volt a 177 PS es 2700 cm3 5 liter korul kert, autopalyan siman elment 1300 km-t egy tankolassal. Csodalatos hangja volt!

Nem bantam meg. 55000 gondtalan kilometert lecsartunk aztan egyutt, bar mindig feltem, elromlik-e rajta valami, de nem.

Megvetel utan kabe 8-10 ezer km-el jottek sorban, bar nem az auto hibajanak rovom fel, inkabb az elmaradt karbantartasoknak az elozo tulajnal:

- akksi (EXIDE ment bele, gyari eloiras szerinti, 45000)
- kis akksi elore uj relevel (15000)
- indexkar (gyari van csak, nem ugrik vissza, tipushiba, 44000)
- klimatoltes (15000)
- 5 uj injektor (285000)
- csomagtertomites-hatsolampa tomitese (beazott, 15000, ez Merci tipushiba, a hobbi 124-es Coupe-mnal is), ez azert gond, mert a potkerekobolben a teljes elektromossag vezerlomodulja es az akksi is (a nagyobbik a kettobol)
- elso-hatso fektarcsak, betetek (eloszor TEXTAR, amik behullamosodtak 500!!!! km utan, majd Zimmermann, 60000x2)
- teligumik(80000), nyarigumik(65000), meg egy szett felni (25000), 16-os a gyari alufelni szett, mindketto, elerheto aron van gumi hozza, nem a kinalat aljarol
- szurok, olaj 10-15 ezrenkent cserelve, olyan 35000-bol kijott (CASTROL es MANN)

Hamar el lehet kolteni egy szemmel lathato osszeget egy oreg premiumra, foleg, ha csak csajozni hasznaltak, de karban nem tartottak. :D

Szerettem. Remek utazoauto volt. Mennie kellett Nemetorszagba koltozes miatt, Euro3 motorjaval es szervizigenyevel eleg huzos lett volna itt fenntartani.

A Mercedes eleg szuken meri az extrakat, na. :)

A kazettas fejegyseg ment a kukaba, helyette egy navis andoridos kinai kerul bele, tokeletesen kiszolgalt (120000 beszerelve). Eleg sokat kellett kabelezni miatta.

Jo auto volt, de mennie kellett.

- Generator, SBC fek, index (nem egyszeru am), indexkar, csomagtertomites, injektorok, apro bizbaszok, osszesen olyan 800 ezer - 1 millio HUF elkoltese utan jo auto lett.

Sokan nem ertenek hozza, de Vaja-n "Techno" vagy "Tekno" kurvara. :)

Fenntartási költség (1) Évjárat 2002
Előző autója? Mondeo Mk3 2.2 Tdci Ghia Következő autója? Astra TwinTop 1.8
Verdikt (4.5/10)

Mercedes-Benz E 2002 (2005 - 2006)