Autók » Mercedes-Benz » Clk (2002-2009)

Clk CLK 200 KOMPRESSOR

A szépség és a szörny

Ott kezdem,hogy a picike a Mercedes palettáját szinte teljesen lefedő flotta egyik darabja. A C-től az E osztályon keresztül egészen a CLS 55 AMG-ig. Tehát van fogalmam a márkán belüli autókról,és nincsen "csőlátásom" egy típus miatt!
Ez egy 2005 júniusi darab,de már akkor az újabb fajta hátsó lámpákkal érkezett és az erősebb,ha jól tudom a 183 lovas motorral,ami nem kevés egy 1,8-ashoz. Nem egy rakéta,ami a gyorsulását illeti,én 7,2-t mértem,na de a vége..........?!
Mivel sokat járok vele Német autópályákon így nem kell szemérmesen azt mondanom,hogy lazán tudja a 130-at! :)
A gyári adatok szerint 230 a vége,de óvva intek minden Subaru Impreza és Saab 9,5 turbós autóstársat,hogy felkóstolják,mert csúnya nagy lebőgés lesz a vége. Ugyanis ennek a motorelektronikája nem tilt le sem 230-nál,sem 250-nél!
A gyári végét már 5.-ben átlépi és a 250-et is 5800-nál produkálja,míg a fordulátszám függő tiltás 6300-nál lép közbe!!!
Szóval nem tréfál a kompressoros gépháztartalom! Mindehhez elengedhetetetlen a jó útfekvés,és a tipikusan Mercedes futómű,ami hihetetlen úttartást és egyenesfutást biztosít.
A fogyasztása is meghökkentő! Városban átlagosan 9-9,5-öt eszik,de autópályán 250 fölött 13,7 litert,200 alatt 10 ,180-ig 8, 160 alatt 7,2 ,130 vagy az alatt 6,2-es fogysztást mérhetünk.
Bár már lassan 3 éve hajtom és nem mindig kesztyűs kézzel,és ezalatt belevertem 112.000 Km-t,soha semmi baja nem volt,nem zörög nem nyikorog ,nem kotyog a futóműve,szemben a C osztállyal! Eddig egyszer cseréltem benne fékbetétet,és nagyjából 40.000 kilométerenként utasít,hogy menjünk szervízbe.
A teljesítménye a gyorsulástól eltekintve,a motor méretét sokszorta meghaladja,végsebességét tekintve leveri a CLS 55 AMG-t,miközbe a harmadát fogyasztja. Kényelmes ,halk ,megbízható,biztonságos,és gyönyörű. Na meg praktikus!
Karácsonykor beletoltam egy 3 méteres fenyőfát! :))
Néztek is bután a kereskedők................:)
Csak ajánlani tudom mindenkinek! Bár ez igaz az összes Mercedes típusra is.Hozzáteszem,hogy a magánéletben Land Rover párti vagyok,tehát nem érhet az a vád,hogy elfogult lennék a márkával.Egy tény! Soha ilyen olcsón fentartható exclusíve autót nem hajtottam,ami ennyire hibátlan ,megbízható,elegáns,mégha idén nyáron legalább 2X kifogyott belőle az ablakmosó folyadék!!!
:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))

- Kifogyott a téli ablakmosófolyadék! :)
- Nyáron meg a nyári! :)

Dr.Vogler Mercedes AG Bad Viebel Frankfurt am Main

Fenntartási költség (6) Évjárat 2005
Megbízhatóság (10) Vezetett km 112000
Előző autója? E-280 Következő autója? Mercedes GL 450
Verdikt (7.7/10)

Mercedes-Benz Clk 2002 (2005)