Autók » Mercedes-Benz » /8 (1968-1977)

/8 W110 190 Dc

Német technika alapja 1963-ból

Az 1963-as " kis fecske " W110 típus jelű Mercedes szerény teljesítményű diesel motorjával egy igazi klasszikus. Németországban előszeretettel ajánlják kezdő veteránosoknak. Itthon ez azért nem ilyen elterjedt autó ( Népítélet sem adja a típust 600 ezer db gyártása után sem) , de az enyém már 1971-től itthon koptatta az abroncsait. Mint 3. tulaj egy alapos felújítással ajándékoztam meg a vasat 2008-ban. 9 hónap küzdelem után sok-sok igazi szakember segítségével 12 éve csak az alapvető karbantartásokra kell figyelnem. A gyári alkatrész ellátás megdöbbentően gyors,sőt megfizethető, de egy ausztriai veterán!!! -bontó segítségével minden apró extra is elérhető hozzá.
Több évtizedet átölelő mercedeses tapasztalatom alapján bátran kijelenthetem, hogy a korhű futómű, gyári új alkatrészekkel és paraméterekkel a legnagyobb érzés, amit a magyar bakhátas utakon poroszkálva ad ez a jármű: 40 kW-os motorral a 13 menetkész mázsa nem repül, de a diagonál abroncsok semmilyen úthibán, kátyún nem jönnek zavarba, legfeljebb egy-egy szűkebb körforgalomban csikorognak a forró aszfalton...
Az első " fecskét " több csillagos autó is követte a gyűjteményemben, de mindegyikben látom a műszaki tartalom eredetét, ami megnyugtat, akkor is amikor a 63-as AMG sebességmutatója nyaldossa alattam 300-at! Ajánlom minden benzin (diesel ) vérűnek a 60-70-as évek nyugati technikáját újszerű állapotban egyszer kipróbálni: precíz, tartós, kivételes.
Élvezzétek az időutazást!

- Az egykörös fékrendszer összehangolása