Autók » Mercedes-Benz » 200-500 E (1984-1995)

200-500 E 230 Automatik Limuzin

A legenda avagy egy elérhető veterán

Mit meséljek róla. Akinek volt EGY IGAZI W124-ese, az tudja, milyen.

Semmi baja nem volt, egy gyűjtőtől vettem 2021-ben 112000 km-el. Szervizkönyvvel! :)

Időutazás volt. Sokáig kerestem egy limuzint, egy kupém már volt, így tudtam, mi az, amit szeretnék - állapot, stb.

Hát ez az autó olyan volt, mint egy új autó. Egy karc, egy pötty, semmi nem volt rajta.

230 benzin, 4 sebességes automatával, elektromos ablakok, difizár, elektromos napfénytető, kartámasz, kétszólamú kürt :)

A motor egy álom. A kupémban is ez van. A kupét megtartottam, a limuzint eladtam. Sajnáltam, de mindennapi autónak már sajnáltam használni. Egy német rám írt a w124 csoportban, kért képeket, eljött vonattal és elvitte.

Akár hosszú távra, autópályára is megfelelt, simán vitte a gyári végsebességet és hihetetlen csendes volt, 30 éves autó létére. A 4 sebességes automata helyett elfért volna egy 5 sebességes, kicsit sokat forgott a motor autópályatempónál.

Szerettem, de KICSI volt a hátsó üléssor és a hely. Csomagtérrel nem volt gond, de hát az asszony egy gyerekkel simán szügyig pakolta a hosszú Vivaro B-t is :D

Autópálya 7 liter, télen, nagy hidegben felment 10 körül városban, amúgy 8.5 liter. Ami durván jó érték szerintem, nem papósan vezettem.

Rohadt drága a törlőlapát a fényszórómosóhoz, de kis ügyességgel tizedáron szabsz bele Bosch lapátból gumit.

Kellett egyszer ilyenem is legyen, volt. Jó autó. Volt és marad is.

Mercedes-Benz.

Der letzte echte Benz, ahogy a rendszámtábla keretemen állt :)

- Kopó-fogyó dolgok. A hengerfejben a hőgomba, ami a viszkot direktbe kapcsolja, 10 euro, 30 éves autóról beszélünk :) - Gumi fékcsöveket cseréltünk, hátul fém fékcsövet, illetve a kartergázelvezető gumicsöveket (Elöregedtek és eltörtek).

Jómagam és két autószerelő baratom közül az egyikkel. Sokat nem kellett szerelgetni. :) Jár a 10 pont nekünk :D

Fenntartási költség (10) Évjárat 1992
Előző autója? Kuga Következő autója? Insignia B Country Tourer 1.5T Automata
Verdikt (9.6/10)

Mercedes-Benz 200-500 E 1984 (1994 - 1998)