Autók » Mercedes-Benz » 200-300 (1976-1985)

200-300 300D

Az autó ami az örökkévalóságnak készült

Az öreg Mercit 3 éve vásároltam 150ezer Ft-ért friss m?szakival és üzembentartói szerz?déssel egy ismer?s id?s házaspártól akik 1981-ben vették Stuttgartban.
Ebb?l adódóan az autó nem volt taxi sem zöldséges igavonó.
A karosszéria nem volt még javítva csak a két els? sárvéd?t cseréltette ki az el?z? tulaj utángyártottra ami semmi féle alvázvédelmet sem kapott, ebb?l adódóan 5 év alatt ki is lyukadt.Ezeket tavaly lecseréltem két bontott de gyári sárvéd?re. Mára már ráférne az egész kocsira egy alapos lakatolás ezért a karosszériaelemeket már gy?jtögetem hozzá.
Az autó az el?z? tulajnál ténylegesen 310 ezer km-t futott de ebb?l sajnos kb felét a városi használat tette ki melyb?l adódóan az olajfogyasztása mára elég tisztességes ( kb 2l/ 1000km ).
Amíg hideg id?ben is elindul úgy döntöttem nem bontatom meg a motorját.
Az autóval amióta nálam van bejártuk jó néhányszor Németországot lakókocsival a vonóhorgon, voltunk vele néhányszor Boszniában, Montenegróban és egyszer eljuttunk vele a 123-as mercik mekkájába Albániába is.
Meghibásodás útközben soha sem történt.
Fogyasztása 110-es tempónál autópályán 8,5 liter
városban 11-12 liter ,1 tonnás lakókocsival a horgon
90-es tempóval kb.12 liter.
Úgy gondolom ha az ember folyamatosan foglakozik az autóval viszonylag olcsón fenntartható kocsi a 123-as.
A biztosítása viszonylag magas, de az alkatrész árak nagyon olcsók és kapható hozzá minden.
Az autó annyira primitív, hogy ha az út mellett nem is de a legközelebbi TSZ gépszervízben biztosan javítható.
Ilyen megbízható , strapabíró és kényelmes autóm még nem volt soha.
Ajánlom mindazoknak akik szeretik a kényelmet unják már a fedélzeti elektronika okozta kényszerpihen?ket és nem akarnak havi több 10 ezer Ft-os autóhitelt fizetni.

- 312000km termosztát + hengerfejtömítés + szelepszárszimmeringek
- 320000km kardánkereszt + motortartó bak
- 350000km izzítógyertyák + porlasztócsúcsok
- 360000km h?t?sapka ( kinyomta a vizet ) + hátsó tekercsrugók

Új és bontott alkatrészt a legkorrektebb cégnél
Szentendrén tudjátok beszerezni.
Alkatrészbolt: 06-23-315-524
Bontó: 06-30-941-4694

Fenntartási költség (5) Évjárat 1981
Előző autója? Astra Caravan 1,7D Következő autója? Mercedes 123 kombi (300D) vagy Mercedes 126 Benzin+Gáz
Verdikt (7.4/10)

Mercedes-Benz 200-300 (W123) 1976-1985