japán bogár
Szöveges ítélet
Körülbelül fél éve vásároltam kis zöld bogaramat. Sógoroktól lett behozva és megvételkor a nevemre papírozva. Életútja egész jól nyomon követhető a szervízkönyvecskéjéből. Többek közt ezért is mertem megvenni ésmert 155000 km. volt benne 15 évesen. Persze sokat olvastam a kilóméteróra visszapörgetésről és nem kizárt, h áldozatul esett ennek, de - ha a német papírjait nem hamisították - több jel is arra mutat, h ez valós km.
Nagyon kis ügyes autó! Könnyű vele manőverezni. Olyan simán belemegy a kanyarokba, de ami a legfőbb, ki is jön onnét. Futómű terén kicsit feszes, jobb minőségű utakra tervezett. De ezt leszámítva rendben van. Egészen stabilan fekszi az utat magassága ellenére.
Az 1.3-as motor kicsit erőtlenke. Ehhez a kasztnihoz az 1.5ös jobban illene (szerencsésebbek olyat is vehetnek), de azért nincs gond vele. Ha az ember nem gyorsulásra használja, akkor remek. Nem is beszélve a Mazda motorról, aminek az élettartama kimagasló. Amit kell azt tudja, de ezen felül semmi extra. Remek a fogyasztása! Nekem simán 6 körül szokott lenni, igaz nem tiprom a lelkét.
A beltér nem különösebben kidolgozott. Kicsit sok a műanyag, de annak minősége rendben van. A négy gyári hangszoró is kellemes alapritmust ad a hosszabb-rövidebb utakhoz.
Nagyon ügyesen variálható a beltér: a hátsó ülést előre hajtva kissebb rakteret kapunk, amiben igen sokminden elfér. Hátradöntve a csomagtartóba és az első ülések hátradöntésével pedig egy franciaágy alakítható ki. Bár személy szerint még nem aludtam benne, de tervben van! :)
Hibalista
- Cserélni kellett a kuplung tárcsát: -60.000 szereléssel együtt. - Szerelő javasolta, h bár még rendben van, érdemes egy alvázvédelmet megcsináltatni rajta, nehogy később probléma legyen: -30.000 - Ezen felül csak a szokásos: olaj, víz, szűrők stb ..
Ide hordtam szervizbe
Magán
Értékelése:
Képek az autómról
Fenntartási költség | (7) | Évjárat | 1999 |
Kényelem | (8) | Használati időtartam | 1 év |
Teljesítmény | (8) | Km vásárláskor | 155000 |
Megbízhatóság | (9) | Vezetett km | 5000 |
Szerviztapasztalat | (8) | Átlagfogyasztás | 6 l |
Előző autója? | 323 | Következő autója? | – |
Ennyire szerette | (9) | Megérte a pénzét? | igen |
Verdikt | (8.3/10) |
