Autók » Mazda » Cx-7 (2007)

Cx-7 MZR-CD 2,2

Fehér bálna

Ez már a 2. CX-7-esünk, ld. még "Romlandó romboló" c. eposzt a Népítéleten. Az előző benzines után dízellel próbálkoztunk.
Bár látszólag ugyanaz az autó, teljesen más a vezetési "élmény". A benzines nagyon harapott, hát ez inkább csak menet közben mutatja a nyomatékot. Mondjuk országúti előzéseknél itt sincs baj, de hiányzik az a plusz 90 paripa. Ami még változás, az a futómű, ami itt szerintem kevésbé feszes, bár azért nem nagyon dülöngél. A kormányzás teljesen más, ez már elektromos szervó (ha jól tudom), teljesen steril, semmi visszajelzés nem jön a kerekek felől. Könnyebb tekerni, ez parkoláskor jól jön. Maga a kormány viszont vékonyabb lett, ez megint csak rossz. A fogyasztás a várakozásoknak megfelelően jóval szerényebb, városban 10 l körül, országúton 8, pályán 9. Ebben az autóban van egy gyári, "navigációnak" csúfolt kijelző, kb 4 collos, szemmel láthatóan úgy lett besuvasztva, színvilágában, betűstílusában teljesen eltér az autó világától. Gyakorlatilag olvashatatlan, rossz felbontású a kijelző. Ráadásul Hegyeshalomnál SD-kártyát kell cserélni benne, így hosszabb utak tervezésére alkalmatlan.
A korábbiakból tanulva 15 ezrenként hordtuk szervizbe. Valamikor 30-40 ezer km környékén bedöglött az AdBlue rendszer, állítólag típushiba, garanciában cserélték. Azóta jó. 60 ezer km körül jelezte először az SCR hibát, persze külföldön. Kinti szervizben megállapították a vezérműlánc lógását. Nem kértük a javítást, lámpa nem gyulladt ki újra, itthon azt mondták, még nem lóg eléggé. Következő külföldi úton megint kigyulladt, de leállítás után nem gyulladt ki újra. Itthoni szerviz: még mindig nem lóg eléggé, nincs csere garanciában. Azóta még egyszer gyulladt ki a hibajelző (külföldön), talán a GPS-sel lehet összekötve. :-) Most már lejárt az 5 éves garancia, kíváncsi leszek.

- AdBlue rendszer - Vezérműlánc? (ld. a részletes beszámolót)

Emil FreyKorrektek, kisebb figyelmetlenségektól eltekintve jó a szerviz.

Fenntartási költség (5) Évjárat 2012
Előző autója? CX-7 Következő autója? Stelvio (jó lenne)
Verdikt (6.3/10)

Mazda Cx-7 2007 (2007 - 2010)