Autók » Mazda » CX-5 (2017)

CX-5 G194 AWD AT Takumi Plus

Jó autó, csak javítani ne kelljen!

Az autó olyan, amilyennek számtalan teszt leírja. Szép, kényelmes, jó vezetni, harmonikus a belső tere, de 194 lóerőtől többet vártam.
A legtöbbünknek úgyis érzelmi döntés lesz a megvétele. Inkább a kisebbség kedvéért írok.
Az autómat sajnos megtörtem a jobb első kerék környékén. Jobb oldali ülés- és függöny légzsákok kinyíltak (indokolatlanul szerintem, mivel a Mazdám állt, a másik autó (Renault) ütközött neki, ráadásul frontálisan, de abban mégsem nyílt ki a légzsák). Senki sem sérült meg, karcolás, nyakrándulás, stb. sem volt.
Jó hír: a Mazdában remekül működik a légzsák.
Nem annyira jó hír: amikor indokolatlanul működik és csinál 1,5 milliós kárt, akkor ennek nem annyira tud örülni az ember.

Az autó augusztus 15-én este került a szervizbe. Innen indult a kálvária, ami október 25-ig tartott.

A lényeg röviden:
A szerviz passzív, nem segíti a javítási folyamat haladását. A javítással kapcsolatban önmagának ellentmondóan kommunikál.
A Mazda CX-5 alkatrészellátása csapnivaló, hetekig kellett várni egyes alkatrészekre.
Egyébként a javítást a szerviz jó minőségben végezte el. Erre nincs panasz.
Most éppen téli kereket próbálok beszerezni az autóhoz. A TPMS miatt érdemes ezzel kompatibilis szelepet vásárolni, különben egész télen egy ronda hibaüzenet fogja rombolni a belső tér (és a tulaj idegrendszerének) harmóniáját.
Ilyen szelepet - meglepő módon - jelenleg legolcsóbban éppen a Mazda hivatalos kereskedéstől lehet vásárolni. Már 10 napja várok a szállításra.
Szóval tuti autó meg minden, de érdemes figyelembe venni, hogy egy ilyen kis gyártónál, amely hirtelen lett nagyon népszerű, nem biztos, hogy az autó teljes életciklusát megfelelően tudják alkatrésszel támogatni.

- Semmi, csak 5 hónapos. Szerviz tapasztalat viszont sajnos van. Lásd a leírást.

Mazda Mirai, Bp. XI. ker.

Fenntartási költség (7) Évjárat 2019
Előző autója? 3 Következő autója?
Verdikt (7.6/10)

Mazda CX-5 2017 (2017)