Megbíz6ó
Szöveges ítélet
A KODO designra figyeltünk fel elsőre. Amikor szóba került a vásárlás szívó benzines, kézi váltós, jól pakolható autót kerestünk. A rostán fennmaradt típusokból egyértelműen a Mazda volt a befutó. Sokak szerint a Soul red szín kicsit elcsépelt. Mi több színt élőben megnéztünk, de ebben a színben tetszett a leginkább. A gyári felszereltségen kívűl belső led világítás és sportrugószett került bele.
A kötelező szervizen kívűl összesen kétszer kellett szervízt látogatni 6 év alatt. Ebből is az egyik nem az autó hibája volt, fennakadt egy sáros terepen és a küszöbvédő borítás lejött, aminek a rögzítéseit kellett cserélni. A fék viszont gyenge pontja az autónak, egy vészfékezés eredménye komplett féktárcsa fékbetét cserét eredményezett.
Sokféle autót vezettem már, de ezt élmény volt. A sportrugók miatt a kanyargós utakon élvezet vele menni. A határokat feszegetve úgy éreztem, hogy lelökni se lehetne az útról. A horvát tengerparti szerpentinen a jóval erősebb autók (Audi RS3, AMG stb) az egyenesben elhúztak majd a kanyarok után elengedték a Mazdát. Ha lenne belőle kézi váltós, 200 lóerő körüli modell egy percig sem gondolkodnék mire váltom. Aki nyugodt autózásra vágyna, annak ez a motor is megfelelő dinamikát ad.
Amin még lehetne javítani: sajnos nekem a vezetőülés kényelmetlen, főleg hosszú utakon. A tesztekben elhangzó 180 centi max igaz lehet, mert aki alacsonyabb vezette, nem panaszkodott rá, én a 187 centimmel már kínlódtam.
Az i-stop párszor felvillant a műszarfalon, autópályán haladva. Egy újraindítás után eltűnt, a szerviz se talált hibát, azóta is működik.
A tolatókamera és a szenzorok, valamint a holttérfigyelő hasznos dolgok, a kilátás elég korlátozott. (de ez egyre több új autóra igaz)
4 év után kellett akkumulátort cserélni, a gyárival kompatibilis típus 60 ezer körül volt.
Fogyasztás: autópályán 130-as egyenletes tempónál 6,7-7,2 között. Érdekes, hogy mindig külföldi utakon voltak az alacsonyabb értékek, és a 7 feletti értékek a magyar sztrádákon... Sima vidéki utakon a 6 körüli fogyasztás még az előzések miatti gyorsításokkal is tartható. Én leginkább autópályán és Budapesten használtam, átlagos terhelésnél beérte 7,5liter 95-ös prémium benzinnel. Az E10-es üzemanyaggal némi fogyasztásnövekedés tapasztalható, illetve 98/99-es üzemanyag kerülendő. Egyszer kipróbáltam V-Power Racinggel, 140-nél 9 literes fogyasztást mutatott a fedélzeti számítógép.(utána a szerviznél rákérdeztem, más is tapasztalt ilyet, nem javasolják a Mazdásoknak)
Hibalista
- A kötelezőn kívúl csak a fékkel volt gond. - 40000km: rögzítőfék szétesett, garanciális javítás. - 76000km: fékek túlhevültek, lassításkor ütött. tárcsák, betétek cseréje - lista vége :)
Ide hordtam szervizbe
Mazda Zakar, Cegléd
Értékelése: 5
Képek az autómról
Fenntartási költség | (10) | Évjárat | 2014 |
Kényelem | (8) | Használati időtartam | év |
Teljesítmény | (8) | Km vásárláskor | 0 |
Megbízhatóság | (10) | Vezetett km | 116000 |
Szerviztapasztalat | (10) | Átlagfogyasztás | 7 l |
Előző autója? | Almera | Következő autója? | Mazda, mi más :) |
Ennyire szerette | (9) | Megérte a pénzét? | igen |
Verdikt | (9.3/10) |
