Nekem mást jelent a zoom-zoom
Szöveges ítélet
Kényelmes, nyugodt, kissé unalmas nagypapás autópálya-autó.
Aki a reklámszlogen alapján ült bele (nem feltétlen egy Maruti 600 cc-ből) az nem igazán azt kapja, amit a sportos arculat alapján el lehetne várni:
1. A futómű inkább puhácska, de precíz. Nagyon kellemes a hosszú utakon, de lehetne több információm arról, hogy mi van a kerekek alatt. (ld. Ford Focus, ha már a családban maradunk) A fékek jók, átlagosak, valószínű az OEM gumik és felnik lecserélése után majd azért a fentiek javulnak.
2. motor: becsületes, eléggé halk, tudja azt, ami a papíron van, de a sportosságtól nagyon messze van. A részecskeszűrő miatt a városi fogyasztás 10 feletti, az autópályán kb. 50 km után regenerálódik, így az átlagfogyasztáson csak a 100 km feletti utak segítenek (így elsősorban városi használatra a fentiek alapján gyakorlatilag alkalmatlan a Faceliftes dízel változat).
A DPF miatt csak spec. olajat lehet belerakni, (ajánlott 10e km-ként, ezt 30,000-HUFért mérik (MOL, OMV, MAZDA, horror áron - 100 km-ként 200 HUF + költséggel lehet számolni az olajon)
3. kényelem: Az ülések oldaltartásáról nem lehet nyilatkozni, mert olyan nincs, és az ülőlap is lehetne hosszabb. Mindemellett iszonyatosan nyikorognak, (3000km után) ami egy új autó esetében még akkor is kevéssé elfogadható, ha történetesen Japánban születetett. (előző kocsim 300e!! km után sem koncertezett így...)
Tágas, a hátsó üléseken akár kaszinózni is lehet.
4. külcsín: teljesen OK, ez az ami miatt a mai napig is frissnek, szépnek hat – véleményem szerint kb. a vásárlók 70%-t az arca fogja meg.
4. beltér: viszonylag igényes anyagok (bár egy kicsit Ignises a műszerfal pirosa az esti fényben ;) ) a polírozott grafit műanyag konzol jól mutat a szalonban, de ha csak ránézek, akkor is karcolódik, így nem igazán praktikus. (Öcsém szerint, aki megrögzött tömegközlekedő - így nincs autós fertőzöttsége - full gagyi műanyag)
5. hifi: ISOs, külső fejegységet berakni lehetetlen, mert a klíma vezérlés a rádió előlapjára van építve. A gyári pedig sajnos „gyáriként” szól: a kínai piacos elektronikák hangminőségét helyenként eléri… (megjegyzés: a Bose is vicc, különösen a csomag árát és a hozzárendelt hangot figyelembe véve. Annyiból a „pimpmájrájd” összes csicsáját berakja az ember + 1 bármilyen hifi versenyen dobogós hangot)
Összességében, mivel mostanában sokat autópályázok -értsd: lazán tempomattal gurulok- , nincs vele bajom. Csak remélni tudom, hogy a hírnevének megfelelő a megbízhatósága.
Hibalista
- - kormány zsírozás, nem rendesen rögzített műa. konzol elemek - 0 km, gariba
- - olajcsere 3000km! - ekkor homályosítottak fel, hogy 2000-es frodulatszám alatt ne használjam, mert a DPF nem tud regenerálni. (ez még gariba)
- - bal ablakmozgató elektronika kontaktos - gariba
- - motor vezérlő sw frissítés, nívó pálca csere - ( kb 7000 kmként felhígította az olajat, bármennyire figyeltem rá) azóta a nívópálca szerint sok az olaj, de a DPF pilács nem világít.... ???
-
Ide hordtam szervizbe
M3 auto Focus
Értékelése: 6
Másik szerelő értékelése
Mazda Óbuda
Értékelése: 8
Képek az autómról
Fenntartási költség | (3) | Évjárat | 2006 |
Kényelem | (6) | Használati időtartam | 1 év |
Teljesítmény | (5) | Km vásárláskor | 0 |
Megbízhatóság | (5) | Vezetett km | 27000 |
Szerviztapasztalat | (6) | Átlagfogyasztás | 9 l |
Előző autója? | primera 2,0i | Következő autója? | kia ceed? |
Ennyire szerette | (5) | Megérte a pénzét? | nem |
Verdikt | (4.3/10) |
