A projekt az IHM támogatásával jöhetett létre. Írjon ítéletet! Írtam, de hogyan szerkeszthetem?

Ha az indapass elötti időkben írtam ÉS megadtam az email címet.

Az ítélet alján lévő mezőbe írja be azt az email címet, amivel egykor írta az ítéletet. Ekkor egy emailt kell kapjon a további teendőkkel.

Ha nem adtam meg emailt, vagy már nem tudom mit adtam meg, esetleg megszűnt az a cím.

Írjon a nepitelet@mail.totalcar.hu címre, ahova küldje el a probléma leírását illetve az ítélet linkjét.

Már indapassal írtam az ítéletet

Ekkor az ítélet alatt megjelenő sárga indapass boxon keresztül kell belépnie. Belépés után az ítélet alján lévő linkre kattintva szerkesztheti azt.

Autók » Mazda » 6 (2002-2007)

6 2.0 CDH TE SportKombi 

Az ítélet értékelése
5,0(1 db)

Dögös családi teherhordó

Szöveges ítélet

Ha az ember a saját autójáról ír, nehéz objektívnek maradni. Szerencsére ha az ember saját autója egy Mazda6, akkor ez nem kíhívás, mert ez a kocsi egyszerűen tökéletes:)

Dizájn:

Hirosimában egy marketinges agyából kippantant egy gondolat: Mi lenne, ha a változatosság kedvéért nemcsak jó, hanem szép autókat is építenénk? Végülis a franciáknak simán bejön, hogy csak szép autókat csinálnak...

Mostanában divat a kombikat sporkombinak nevezni, ami többnyire egy puttonyos normál családi teherhordót takar, de erre ránézvést bárkinek helyénvalónak tűnhet a sportkombi kifejezés. Szóval igen szép, sportos forma kívül, amit némi spoilerezzéssel egészen brutálisra feldobhatunk. Én egy csomagtartóspoilerrel beértem, de ez kb. kötelező is.

Igen komoly minőségérzetet keltő világosszürke plüss belső, színben harmonizáló bőr váltó és kézifékdekorációval, valamint kifejezetten tetszetős középkonzollal kombinálva afféle "miért nem ilyen minden kocsi belseje" hangulatba hoz minket. A jövő iparművészet-történészeinek disszertációtémáját fogja képezni az a kérdés, hogy vajon a műszerfal és kormányborítás (ami egyébként szintén bőr) vajon miért maradt fekete?

Az éjszakai belső megvilágítás, a borostyánban ragyogó konzolok elveszik a kettes golfokon rekrutálódott műszerfalátledezők kenyerét. Ide tartozik, hogy a mi piacunkra a Mazda eleve lexusoptikás hátsólámpákkal szállít, tehát már erre sem kell költeni.

Kényelem:

Minden ott ahol lennie kell, minden eléggé állítható. Ülés deréktámasszal, kormány annyi irányba, hogy beleszédülhetünk, és minden igen tág határok között, tehát akár a Notre-Dame-i toronyőr, akár egy kosaras kényelmesen elvezethet vele pár ezer kilométert egyhuzamban. A hely hátul is meglepően nagy, van könyöktámasz elöl hátul, italtartó is akad, bár az elöl ülők vagy italt tartanak az italtartóban vagy sebességet váltanak, de a kettő együtt nem megy. Szóval vagy egy automatást vesz az ember, vagy máskorra hagyja a kólát, ha vezet. Amúgy a rakodóhelyeket nem túlozták el, a hátsó ajtókon, valamint a vezető ülés hátulján nincs is semmilyen zseb. A rakodóhelyek hiányáért cserébe viszont van síkba simuló osztottan dönthető hátsó ülés rendszer, aminek kihasználásakor egy komplett panellakás berendezhető egy fordulóval az IKEÁ-ból.

Teljesítmény:

A gyári 136 LE a változó geometriás turbóval szerelt motorból elegendő a kifejezetten dinamikus haladásra, de mint az összes fészlift előtti hatos, ez is könnyen húzható a gyári szoftver gyári határértékeken belüli paraméterezésével. (Tehát nem kell becsapós box, vagy csercsip, kiforraszt, beforraszt, stb.) Az enyém kb 90 ezer km-t ment 167 LE-re húzva. (meg kellett próbálni, na, de azt hsizem ma már nem csináltatnám meg, a változás egyáltalán nem volt olyan látványos, mint amit a számok sugallnak. Talán itt említendő meg, hogy ennek azért ára is akad, a fogyasztást nemigen lehet 7 alá szorítani, igaz 7,5 fölé sem igazán lehet brutalizálni. A tuning még mintha csökkentené is a fogyasztást, de nekem nehéz a lábam, sportosan szeretek vezetni egy sportos autót. (Kétségetelen tény, hogy az autó lehetőségeinek ki nem használásával gázolajtermelő forrássá alakítható az autó, az objektív referenciaként szolgáló fórumon akár 4,5-es fogyasztáról is olvashatók beszámolók, de ahhoz sajna olyan tempót, olyan stílusban kell diktálni, amit valószínűleg csak vészvillogó használata mellett engedélyezett a legtöbb civilizált országban.)

Mivel japán autó, és különvám sújtja, ezért, ha árban versenyképesek akarnak maradni európai vetélytársaikkal, valamit tenni kell, és hát leginkább azt teszik, hogy spórolnak az exrákkal. Se elektrokróm tükör, se esőérzekelős ablaktörlő, a BC nem vezérhető a kormánykapcsolóról, a kmszámláló fényereje nem állítható, a BC kijelzője az első 80-as évekbeli digitális ébresztőórámra emlékezet, nem beszéve arról, hogy ami adatatot kijelez, az köszönőviszonyban sincs a valósággal. A japánok állítólag a számítástechnikában igen jók, nem értem, hogy lehetséges, hogy ilyen pontatlan BC van a kocsijukban, ami valamiért érdekes módon mindenkinek mindig alacsonyabb fogyasztást hoz ki, mint a valóság. Sajnos az ablakmosófúvókákkal a kezdet kezdetétől komoly harcot vívok, oda spriccelnek ahová épp akarnak. A gépkönyv szerint 64 literes tankja van, érdekes, hogy eddig a legtöbb a csontüres tankkal csurig tankolt 60 liter volt.

Azért persze a hátrameneten kívül még akad benne elég extra. Légzsákorgia, tempomat, kormányról vezérelhető rádió (igaz, hogy a középkonzol okos kialakítása miatt nem gyári fejegységről szó sem lehet (Kossuth rádió rajongóként az audiofilek autóban tök értelmetlen sznobizmusa nem érint - tehát nekem ez is megfelel), automata klíma, ABS, ESP (kikapcsolható!). Viszont ködlámpákat, könnyűfémfelnit már csak külön pénzért kapunk. Van aztán egy különleges extra, ami még nem gyakori minden kocsiban. A dízel 6-sok gyárilag fel vannak szerelve egy olajkályhával, ami alapból a motor gyorsabb bemelegedését segíti, tegyük hozzá igen hatékonyan, a kocsi gyorsabban éri el az üzemi hőmérsékletet, mint bármelyik benzines. Nos ez az olajkályha kiegészíthető távirányítható, programozható Webasto vezérlőegységgel, amivel tökéletesen működő standfűtést kapunk. A reggeli -15 fokban csak megnyomjuk az ablakból a távirányítót és fél óra multán meleg autó vár bennünket. (Meg a tűzoltók, mert az autó alól szivárgó füstfelhő miatt pánikoló szomszéd őket hívta ki, nem nekem szólt be, hogy szerinte ég a kocsim)

Összefoglalóan, akinek az a fontos hogy szép, erős, praktikus és mindenek előtt megbízható autója legyen, bátran ballagjon be egy Mazda kereskedésbe, és vegyen egy hatost, csak nagyon vigyázzon, mert ugyanott árulják az RX-8-t is. És, ha végül mégse ezzel a kombival, hanem azzal megy haza, az asszony eltöri a sodrófát a hátán.

Utószó a biztonságról: Sajnos szinte pontosan kétéves korában egy burkusnak hála a kedvenc gazdasági totálkárosra zúzódott, de 110 km-s ütközést követően négyen sértetlenül szálltunk ki belőle.
Gondolom 2 évesként megjavítva majd felbukkan valami kereskedésben 40 ezret futott női sofőrös sérülésmentes kocsiként, de talán még így sem jár vele rosszul, aki megveszi.
***kiegészítés: az autó valóban felbukkant megjavítva 1 évvel a baleset után első tulajdonostól(!) megkímélt állapotban, és valaki meg is vette JAZ-217 volt a rendszáma, ha valaki ráismer***

Hibalista

- 1 db izzó, sajna a cseréhez leginkább szervíz kell
- hidegben nyikorgó kalaptartó
- beállíthatatlan ablakmosófúvókák

Ide hordtam szervizbe

Autó Nippon, Győr
Készségesek, de azért a profizmustól messze vannak.

Értékelése: 7

Képek az autómról

Fenntartási költség (7) Évjárat 2004
Kényelem (9) Használati időtartam 2 év
Teljesítmény (10) Km vásárláskor 0
Megbízhatóság (10) Vezetett km 136000
Szerviztapasztalat (8) Átlagfogyasztás 7 l
Előző autója? Mondeo 2.0 TDCi Trend Következő autója? Mazda6 CD 143 TE Sportkombi
Ennyire szerette (10) Megérte a pénzét? nem
Verdikt (7.9/10)  
 
Ítélet értékeléséhez be kell jelentkezned.
 

Mazda 6 2002 (2002 - 2007)

További ítéletek (235 db)

Szűkítés: jól megírt| képes| hosszú
Cím / Modell Időpont Hossz Km Ítélet Ért.

Népítélet-kereső Népítélet-kereső

  • Fenntartási költség
  • Kényelem
  • Teljesítmény
  • Megbízhatóság
  • Szerviztapasztalat
  • Ennyire szerette
  • - Évjárat (mettől meddig)