Autók » Mazda » 6 (2002-2007)

6 2.0 CDH

Dinamikus, stílusos, megbízható családi autó

Nagyon szerethető autó, ha szeretsz dinamikusan vezetni. Jól húz, jól fordul. A dízelt meg kell szokni, 1700 alatt halott, és 4000 felett is, de közben nagyot tol. Igazából ebben a tartományban nehéz lassan gyorsítani, a turbó miatt bepörög. Autópályán 7.3 körül, városban 6.7 körül eszik, nálam az átlag szinte mindig 7 liter. Nyáron a légkondi, télen a kályha növeli a gázolaj fogyasztást.

Szerintem nagyon stílusos autó, a formája nem megy ki a divatból. Picit cicás hátulról, de feketében elegáns is. Imádok ránézni, már ezért megérte megvenni, nem beszéve arról, hogy hibamentes.

Hátrányai: Picit hangos, így 7 évesen a dízel kerregés is intenzívebb. Autópálya tempónál túl nagy a szélzaj, leginkább ez zavar az autóban. De végülis nem prémium autó, inkább a sportosságra ad, úgyhogy elnézem neki. Nyáron nagy forróságban gyenge a légkondi, ezért szerintem a fekete festés is okolható.

Ne ezt az autót vedd ha városban akarod használni. A dugóban állás nem használ a részecskeszűrőnek és a dízel amúgy sem városba való. Én 50%-ban dugómentes városban használom, 50%-ban autópályán, főúton.

Az autóval szinte semmi gond nem volt. Fékbetétek és egy kerékcsapágy csere kellett 110 ezernél, ezen kívül csak a kötelezők. Egy szervíz 50-70k között megúszható márkaszervízben. Most jön majd a nagyszervíz 120 ezernél, az drágább mulatság lesz (150-200k).

Ha ezt a modellt keresed, tudd, hogy volt egy facelift azt hiszem 2006 elején, szóval a 2006-2007-es modelleket keresd. Itt már javítottak pár hibát, a korábbi modellekben gond lehet a részecskeszűrővel vagy a xenon lámpával is. Nekem ilyen gondok már nem voltak.

- első kerékcsapágy - csomagtartó teleszkóp -

Autó Óbuda - lassúak, húzzák az időt, viszonylag drágákZakar Cegléd - kedvesek, olcsóbb Pestnél, de a szervízbe nem mehetsz be, nem gyári olajat használnak

Hilcz, Kakasd - most ide hordom (útba esik), olcsóbb Pestnél, gyári árak, de amúgy jónak tűnő szervíz

Fenntartási költség (7) Évjárat 2006
Megbízhatóság (10) Vezetett km 120000
Előző autója? Swift Következő autója? C5
Verdikt (8.1/10)

Mazda 6 2002 (2002 - 2007)