Autók » Mazda » 3 (2013)

3 1.5 G benzin

Egy megbízható szép kocsi

Az általam leírt verzió, egy németországi Emotion, 100 lóerős benzines. Az autót 2014-2017-ig ott használták, 120 ezret raktak bele viszonylag gyorsan, viszont végig márkaszervízbe járatva.
2017-ben került Magyarországra, Hilczéknél helyezték üzembe. 3 évet használták Baján, egy család, főként városban, így a 3 év alatt csak 12 ezret sikerült belerakniuk, szerencsére ezt is márkaszervízes környezetben.
132 ezernél és 2020 nyarán került hozzám, a mai napig kb. 11 ezer km-ert tettem bele, ezt városban leginkább, de 3x megjárta Horvátországot is gond nélkül.
A 100 lóerő ugyan nem sok, 1 személynél lehet esetleg a "húzást érezni", nyilván az 1,27 tonnás kocsinak, ha 4-en ülnek benne, akkor nem kell gyorsulási versenyre beneveznie, és 2000 alá nem érdemes menni, mert nincs ereje a motornak. 6-osban egyébként 150-el gond nélkül repeszt.
Ezeknek a Skyactivoknak egyébként semmi bajuk nincs a kopó alkatrészeken kívül. Mivel a márkaszervíz mindent többszörös áron ad és cserél, ezért én már 2. éve megveszek hozzá mindent és cseréltetem máshol, "off" szervízben. Olajat egy dekát nem eszik a mai napig.
Hidegben, melegben pöccre indul (7 éves gyári akksival), eddig soha nem hagyott cserben, Mazdás közösség alapján nem is hajlamosak ilyenre.
Váltó hajlamos néha megakadni, én már cseréltettem váltóolajat, ami javított a helyzeten. Illetve a fényezés, azért elég érzékeny.
Én ajánlom mindenkinek, azt tapasztalom, hogy akinek ilyen autója van, nagyon elégedett és nagyon ritkán látogatja a szervizeket. Ez a benzines 3-as Skyactiv egy nagyon jól eltalált széria lett.
Nyilván bizonyos helyekre nem ajánlott Emotion-t venni, mert nem sok minden van benne a gyenge motoron kívül, 120 vagy 165 lovas verziók felszereltebbek és erősebbek is.

- Semmi.

Bosch - Pécs

Mecsek gyorsszervíz - Pécs

Fenntartási költség (7) Évjárat 2014
Teljesítmény (7) Km vásárláskor 132000
Előző autója? Focus 1.4 ambiente Következő autója?
Verdikt (8.7/10)

Mazda 3 2013 (2013)