Autók » Mazda » 3 (2003-2008)

3 1.6 TX Sport

Imádnivaló

Életem első autója egy Suzuki Swift 2000 -es évjáratú autó volt, melyet nagyon imádtam. Nem hagyott soha cserben, megjártam vele Horvátországot 2-szer, egyszer 3 fővel és egyszer 4 fővel. Egyszerűen imádtam a kisautót.
Elérkezik mindenki életében az a pont, mikor szeretne egy kicsit modernebb, biztonságosabb autóba átülni, vezetni és a sajátjának mondani. Így jött el az az idő, hogy lecserélem kis autómat, autónkat.
Fél évig jártuk a kereskedéseket, magánszemélyeket. Konkrét elhatározásunk nem volt, néztünk Ford Focus-t, Ford C-max-ot, Opel Astra H-t, de rátaláltunk erre a gyönyörű csodára, a Mazda 3-ra.
Egy álom vezetni, nagyon kényelmes, bőven elférek benne (mondjuk csak 180 cm vagyok), belülről tágas, rengeteg praktikus kis hely van benne. Úttartása nagyon jó, nagyon könnyű kezelni. Ami nagyon meglepő volt számomra, melyre egyáltalán nem számítottam, hogy ilyen jól megy, jól gyorsul főleg alacsony fordulaton.
A terv nagyszerviz előtt egy mazda alufelni garnitúra és egy B' oszloptól hátrafele egy fóliázás lesz. DE ezt megelőzve a héten alvázvédőztetem, alvázvédőzöm.

Egyenlőre csak ennyit tudok írni, ismerkedem még az autóval. Amint lesz egy picivel több tapasztalatom, azonnal bővítem az ítéletem.

- Őszintén megmondva egy hónapja van meg az autó. Ausztriából behozott, mely látszott is rajta (egy - két alkatrészt cserélni kellett rajta,de ami érdekes volt rajta, hogy nem rohadt a kasztni). - Olajteknő (lemezes, nem alumínium) elrohadt - 19.250 HUF - Kuplung olaj cső (hidrulika cső) acél része elrohadt egy darabon, melyet ideiglenesen javított a szerelő (réz csővel pótolta) - ingyen - Ezt a csövet sajnos sem bontóban nem adnak, sem utángyártott alkatrészként nem kapható, így gyári alkatrészt kell megvenni, mely ára 34.000 - 40.000 HUF között mozog. - A kötelező nagy szervízen kívül még nem kellett mást költeni az autóra.

Maszek szerelőhöz vittem 173 000 km-nél, de mivel a kocsinak megszakítatlan szervíz története van, így a 200.000 km-es szervízre márkaszervízhez fogom vinni.173 000 km:Cserélve lett az olajszűrő, légszűrő, pollenszűrő, motorolaj, fékolaj nem lett cserélve, mert az nem volt még régi benne. A váltó olajat szeretném még lecseréltetni. Vezérműlánc nem lett cserélve, több szerelő is meghallgatta, megnézte, és mondta, hogy nem szól, szépen jár stb, így azt hagyom későbbre.

Fenntartási költség (9) Évjárat 2003
Előző autója? Swift 1.3 GLS Sport Következő autója?
Verdikt (9.3/10)

Mazda 3 2003 (2003)