Autók » Mazda » 323, 323f Iv (1989-1994)

323, 323f Iv 1.3 16V BG LX

Immortal Csótány a Városi Cirkáló

Szerethető kis dög,fertőz mint a COVID, ha szereztél egyet és autóbuzi vagy nem lehet elengedni a kezét. Egy pár év belép az OT korba.
Első darabok a szériának már nagykorúak. (89-94-ig)
Sok autót - újat is - lepipál vezethetőségben/szerethetőségben, kezes, jól tartja az utat.
Inkább hobby autónak való már mint napi gyilkolásra.
Váltó: rövid - városba, hegyi utakon érzi otthon magát.
Futómű: feszes, de komfortos - állítható elöl-hátul már ez is árulkodó
Beltér: tágas 4 főnek bőven elég - 3 ajtósba nehézkes hátra a beszállás, de melyikbe nem? 5 fő se sok neki - rövidebb távra.
Üléspozíció alacsony - gokart feeling - ha nem is száguldozol, érzésre olyan mintha +20-30km többel mennél, mint amit az óra mutat.
GT ülések aranyat érnek benne - és kb aranyáron is vannak a hibátlanok ha találsz olyat. (Még úgy is megéri)
75 ló elég az 1 tonna alatti kasztnihoz, motorja pörgős, de már alul is nyomatékos. 1.6-1.8-asok ritkák, azokba már nagyobb a bugi de Torkosabbak is és az 1.8 már szervízigényesebb is.
Fékerő jó, ABS nélkül kicsit több figyelmet kér csúszós úton satuzáskor.
Szervó sokat segít könnyű parkolni vele.
Méretei csalókák, mert egy mezei swift-től kb.1,5x akkora - csak önmagában állva, vagy a mai kingkong autókhoz képest néz ki "kicsinek".
Csomagtér elegendő - ami befér az ajtónyíláson azt benyeli.
Alkatrész ellátás még van, ritkább dolgokra vadászni kell - ez is egy hobby.
Fogyasztása: 1.3 16 V átlagba 7,5 amit a téli üzem visz el csak 6,2-re is le lehet nyomni ha ideálisak a körülmények.

- Rozsdára oda kell figyelni, küszöbök/h.kerékjárati ívek/tornyok/hátsó segédváz pontjai a kritikusak. - Kifejezett típushibája a hátsóablakmosó motor/tartály döglődés -ez is főképpen a rozsdára vezethető vissza. - Váltó az évek alatt a szinkront elfelejti - de ez a nem megfelelő használatra vezethető inkább vissza. - A többi karbantartás hiányára vezethető vissza.

Ismerős&én

Fenntartási költség (8) Évjárat 1993