Autók » Lexus » RX (2009)

RX 450h Executive

Szerelem!

10.000 km-ert tettem meg eddig vele, ennek alapján írom első beszámolómat.
Kezdetek: Egy Ford C-Maxom volt, 430ezer km-errel adtam el. Egy 2010-es Lexus RX-et először a bartnőm anyukájánál láttam és amikor kipróbáltam egyből beleestem. Tudtam, hogy ha egyszer megtehetem ilyen autót szeretnék. Idén márciusban eljött az autóváltás ideje.
Oltári nagy szerencsével, egy 2009-es évjáratú gyögynház fehér, bézs bőr belsővel és 23.000!!!km-rel sikerült vásárolnom. Executive felszereltség, annyiban különbözik a Luxury-tól, hogy nem légrugós ami talán nem is baj ,mert annak horribilis a cseréje ill, nincs üléshűtés helyette a klíma baromi erős. Azt hiszem minden használtautó vásárló álma,hogy magyarországi legyen, garázsban tartott, megkímélt és kevés kilométerrel.
Vásárlás után az első utam egyenesen a debreceni Lexus szervízbe vezetett,ahol ismerték már az autót mert az előző tulaj is ide hordta és a szervízvezető véleménye is közrejátszott autó megvásárlásában. Egy nagy szervízt csináltak rajta, nyílván nem egy C-max szervíz ára,de ez prémium márka itt ez drágább dolog. Cserébe amíg szervizelik az autód, elhozhatsz bármilyen új Lexus-t, hogy tudd a napi ügyeidet intézni. Az autót úgy kaptam vissza a szervízből, hogy gratulálunk vásároltam egy új autót, hiába 10 éves, makulátlan állapotban van és még egy utolsó évi hybrid garancia is belefért, amin szintúgy hibátlanul átment.
Na és milyen benne ülni, vezetni!? Rólam tudni kell,hogy gerincsérvem van és 188cm magas vagyok és egy évben 80ezer km-ert vezetek. Ennek megfelelően olyan autó kellett ami megbízható, nagy hely van benne és kényelmes az ülése és ne szedán legyen amibe a le kell ülni a földre.Az ülések első osztályúak, nagyon kényelmesek, hosszú távon rendesen kipihenem magam, fáradtságnak nyoma sincs, talán úgy tudnám leírni, hogy olyan mint egy baromi kényelmes fotel. Akik eddig beleültek és ültek Audi A8-ban, BMW 7-ben, Volvoban azt mondták azok nem voltak ennyire kényelmesek, ilyen jó ülésbe még nem ültek és nem volt ilyen hatással rájuk. Én nem ültem még az említett gyártók típusaiban, így nincs összehasonlítási alapom,de az biztos hogy magas szintet képvisel mind minőségben, mind kényelemben.
Benzin, 6 henger + 2 elektromos motor=310Le Teljesen elegendő mindenre. Nyilván léteznek gyorsabb és erősebb autók, de ezzel is amikor odalépek neki minden egyes gyorsítás akkora élmény, hogy újra és újra át akarom élni mint egy kisgyerek. Előzések, autópályán 200km/h utazótempó meg se kottyan neki, ugyan úgy megy erőből és teljesen halkan, semmilyen zaj nem szűrödik be az autóba, nagyon jó és nyugtató érzés. A fokozatmentes automata váltó nagyon kényelmes, aki még nem tapasztalta nem is tudja elképzelni mennyivel másabb, mint egy automata DSG vagy bármi. A lámpáit imádom, kanyarkövető xenon lámpák, azóta rendesen szeretek sötétben vezetni annyira jók.A hybrid rendszerrel pl. falvakon keresztül menés 60km/h-val teljesen elektromosan történik, ilyenkor jól meg is néznek a járókelők, hogy nincs hangja. Ugyan így kérdően néznek,hogy milyen kocsi ez amikor egy parkolóba beállok vagy elindulok és nincs hangja az autónak.
Fogyasztás: Teljesen lábfüggő. Odafigyelve csak főúton és falvakon keresztül, max 100-as tempoval 6,8-at is ki lehet hozni belőle, ha meg tapossuk neki akkor 12 liter. Én nekem 10liter az átlag fogyasztás, de nem is a rekordalacsony fogyasztási érték elérése a cél.Azért azt ne felejtsük, hogy egy több mint 2tonnás autó és benzines!Így már teljesen más szemszögbe kerül.
Összegzés,vélemény: Én napról napra imádom a kinézetét a belsejét mindenét. Nagyon jól eső érzés, hogy teljesen ismeretlen emberek odajönnek és megdicsérik az autót nők és férfiak egyaránt. Nem néznek ki az autóból, nem tesznek megvető pillantásokat mint más autóknál, pont ellenkezőleg elismerően néznek, ill. gratulálnak. Lévén,hogy Lexus, nem is nevezhető tömegautónak, nem sűrűn jön szembe.
Kezdem érteni és érezni magamon, hogy igaz lehet a mondás:,, Aki egyszer Lexus-t vesz, az többé már más autót nem akar"

- Semmi.

Lexus Debrecen, ssak ajánlani tudom őket.

Fenntartási költség (5) Évjárat 2009
Kényelem (10) Használati időtartam év