Autók » Lexus » IS (2013)

IS 300h

Lexus, a jó döntés

Előző kocsim egy 2005 BMW e90 320d volt. Szerettem, de mindig féltem, hogy most mennyit kell rá költenem (pedig ez még az M47 motorral szerelt volt) vagy mit kell csinálnom hétvégén. Ezek ellenére jó állapotban adtam el 440e km-el. Egy héttel később, már kevesebb mint a fele kilométerrel árulták a neten.

Közben megnéztem és kipróbáltam az IS300h-t.

Széles vigyorral jöttem ki a kereskedőtől, tudtam ilyen lesz a BMW után.
Nézelődtem a neten, de amit kintről behoztak egyik sem stimmelt. Alvázszám alapján lekértem vagy 10 kocsi adatait, de mind megbukott.

Vagy törött volt vagy tekert órával árulták.

2017 júliusában vettem magyarországi importőr tulajdonából. Valószínűleg, egy hölgy használhatta, mert itt-ott körömlakk csíkok voltak rajta.
No, ezen segített egy nagyon gyenge polírozás.

Belsőség: kellemes és jó minőségű félbőr belső, a műanyagok szintén jó minőségűek. Ülések nagyon kényelmesek. Beltér méretei is elegendőek.

Külső: valakinek nem, de nekem tetszik.

Motor: csendes, de nagyon csendes. Ha villannyal megy akkor pláne. Az össz teljesítményre a kb 220Le nekem elegendő. Gyorsulás is megfelelő.
A CVT váltó szuper, nincs rángatás, csak húz, húz, húz.....

Futómű: elegendően kemény az utat nagyon jól fekszi.

Kormányzás: Az elektromos szervó nagyon jól hangolt, sport módban kellően nehéz a kormány.

Fogyasztás: átlag 6L

Hibalista: eddig semmi.

Szerviz: hivatalos szervízbe viszem, de meglepődtem mennyire normális áron szervízelik. A BMW ennél jóval drágább volt.

112000km: nincs hiba! Csak tankolni kell. Fékeket cserlétettem le 85000km-nél. A szervíz szerint meg mehetett volna 5-8e km-t.

- Semmi! De tényleg, eddig semmi.

Szeged, Lexus Kovács, kellemes kiszolgálás, normális árak

Fenntartási költség (8) Évjárat 2016
Kényelem (10) Használati időtartam év
Megbízhatóság (10) Vezetett km 19000
Előző autója? 320d Következő autója?
Verdikt (8.9/10)

Lexus IS 2013 (2013)