Autók » Lexus » Es (2001)

Es ES300

Ecce auto

Nekem kissé lomha, de pihe-puha, kényeztetően kényelmes és csöndes. A Mark Levinson hifi elképesztően szépen szól. Ha nem sietek, 8-10 liter között fogyaszt, de városban, dugóban 18-20-ra is felmehet.
Tehettek volna bele egy tisztességes féket. Tágas, ízléses a belső, és 5 év után sem nyekereg semmi, minden működik.
Mindent összevetve: nagyon elégedett vagyok az ES 300-assal 5 év (92000km) használat után. Az egész család szereti.

- Aut. sebváltó kapcsolója 40e, egy izzó (hátsó jobb fék),

Reálszisztéma, Budaörs
Udvariasak, viszonylag gyorsak, de volt egy komoly gondom.
180-200-as tempónál egy idő után azt jelezte, hogy baj van a motorral. Aztán egy kis pihenés után eltűnt a figyelmeztetés. Gyanús lett az olaj (bár én Shell Helix Ultra szintetikus olajat fizettem a cserénél). Azonnal ismét lecseréltem egy ismerősnél úgy, hogy ott álltam és néztem, az kerül-e bele amit én hoztam; s láss csodát!!! azóta kussol a hibajelző. A most esedékes szervízre azért Svájcba megyek inkább.

Fenntartási költség (7) Évjárat 2002
Megbízhatóság (9) Vezetett km 92000
Előző autója? S40 Következő autója? Lexus (talán 600h)
Verdikt (6.9/10)

Lexus Es 2001